Wybierz swoją kolorystykę

Rozwój

Niemowlę na basenie
Rozwój
Coraz większą popularność, również w Polsce, zyskują zajęcia dla niemowląt, organizowane na basenach. Dla dzieci są one świetną zabawą, dla rodziców doskonałym relaksem po całym dniu, czy tygodniu pracy.
czytaj więcej
Pierwsze powitanie czyli budowanie więzi od 1 dnia życia
Rozwój
Więź to budowanie relacji, wzajemność i silne przywiązanie, które rozwija się pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. To dzięki niej rodzice otaczają je miłością i czułością, rozpoznają i reagują na każdy rodzaj jego płaczu oraz są gotowi zrobić wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo i szczęście.
czytaj więcej
Znaczenie dotyku matki w prawidłowym rozwoju dziecka
Rozwój
Dotyk jest jedynym zmysłem uniwersalnym, który rozwija się w łonie matki od 7. tygodnia ciąży jako pierwszy i jest powiązany z innymi zmysłami, m.in. bólu, ruchu, czucia nacisku. Dotyk wpływa na całokształt prawidłowego rozwoju maluszka i umiejętność poznawania świata. Kształtuje on sferę neurofizjologii dziecka, jego rozwój fizyczny, psychiczny, a także zdolności emocjonalne, poznawcze i adaptacyjne.
czytaj więcej
Jeszcze nie chodzi a już pływa
Rozwój
Każdy maluszek, który nie potrafi jeszcze siadać, już może pluskać się w wodzie. Zabawy w wannie są dla malca znakomitą gimnastyką, która poprawia nie tyko sprawność ruchową, ale i zdolności koordynacyjne.
czytaj więcej
Korzyści płynące z zabawy
Rozwój
Mały człowiek rozwija się w sposób naturalny, zdobywając coraz więcej umiejętności pozwalających mu oddalać się od ścisłej kontroli i opieki dorosłych. Stawia swoje pierwsze kroki w drodze do zdobycia upragnionej niezależności. Zabawa jest formą, która umożliwia mu eksplorowanie świata w dążeniu do własnego celu.
czytaj więcej
Rola aktywności ruchowej
Rozwój
Ruch jest jednym z podstawowych czynników gwarantujących prawidłowy rozwój dzieci. Poprzez nabywane w kolejnych miesiącach rozwoju umiejętności ruchowe, dziecko komunikuje się z otaczającym je środowiskiem, prawidłowo reaguje na płynące z niego bodźce, uzewnętrznia swoje potrzeby i emocje. Aktywność ruchowa ma wpływ na kształtowanie się u dziecka czynności poznawczych. Aktywność ruchowa zmienia się dynamicznie wraz ze wzrostem dziecka, jest inna u noworodków, inna u starszych niemowląt czy małych dzieci.
czytaj więcej
Mały poliglota – warto poczekać z nauką
Rozwój
Czy warto uczyć dzieci języka obcego? Na to pytanie większość z nas odpowie twierdząco. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważna jest ich znajomość w dorosłym życiu. Dlatego coraz więcej rodziców chce, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Jednak bądźmy ostrożni i nie dajmy się porwać modzie. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.
czytaj więcej
Wywiad: Problemy logopedyczne u dzieci
Rozwój
Przekręcanie głosek, skracanie wyrazów seplenienie czy niewyraźna mowa dziecka spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Czy to już ten moment, kiedy trzeba skorzystać z porady specjalisty? A może szkrab „z tego” wyrośnie? eMaluszki rozmawiają z Dorotą Bełtkiewicz, logopedą.
czytaj więcej
Łóżeczko – jakie wybrać?
Rozwój
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łóżeczek. Które wybrać: zwykłe, bujane, przenośne czy może kołyskę? Jak dobrać miejsce snu do potrzeb malucha i możliwości mieszkania?
czytaj więcej
Zabawy z maluszkiem
Rozwój
Duże czy małe, dziecko w każdym wieku potrzebuje kontaktu z rodzicami. Pieszczot, zabaw i radosnego, beztroskiego baraszkowania. To nie tylko ogromna przyjemność, ale również nauka.
czytaj więcej
Strona 2 z 8


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ