Wybierz swoją kolorystykę

Pielęgnacja

Bezstresowa pielęgnacja główki dziecka
Pielęgnacja
Dzieci przeważnie kochają wodę. Tyle z nią zabawy. Aranżacje z gumowych kaczuszek, okrętów podwodnych i nawodnych. Czasem wystarczą nakrętki butelek środków pielęgnujących ustawionych na wannie. Co za radość… Do czasu! Bo w końcu nadejdzie ten moment, kiedy wejdzie mama albo tata i powie, że oto nadeszła ta chwila. Pora wreszcie umyć włosy!
czytaj więcej
Pieluszki wielorazowe – co powinnaś wiedzieć
Pielęgnacja
Gdy Twój maluszek pojawia się na świecie staniesz przed dylematem: tradycyjna pieluszka czy pampers? Sklepowe półki uginają się od pampersów, dlatego z pewnością sięgniesz po nie w pierwszej kolejności, a tradycyjna pielucha wyda Ci się czymś zamierzchłym. Wcale nie musi tak być! Pieluszki wielorazowe są dziś coraz bardziej popularne, łatwo dostępne i nie przypominają pieluchy tetrowej, którą być może sama nosiłaś. Co powinnaś wiedzieć o pieluchach wielorazowego użytku?
czytaj więcej
Wanienka dla dziecka
Pielęgnacja
Na liście rzeczy, które trzeba zakupić nowonarodzonemu maleństwu nie powinno zabrnąć wanienki. Często wybór odpowiedniego modelu sprawia rodzicom niemały kłopot.
czytaj więcej
Krem na zimę dla dziecka
Pielęgnacja
Wychodzicie na zimowy spacer. Ubierasz dziecku solidne buty, ciepły kombinezon, czapkę, szalik i rękawiczki. Czy za każdym pamiętasz o tym aby ochronić buzię maluszka? Koniecznie posmaruj ją specjalnym kremem, gdyż pozbawiona warstwy ochronnej, na skutek działania mrozu i zimnego wiatru, może ulec podrażnieniom.
czytaj więcej
Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka
Pielęgnacja
Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, mający tysiącletnią tradycję, zgodnie z którą przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Tamtejsze mamy masują swoje dzieci od chwili narodzin, do momentu gdy opuszczą one dom rodzinny.
czytaj więcej
Zdrowe dziecko to wymasowane dziecko!
Pielęgnacja
W domu pojawił się mały człowiek chcesz, żeby czuł się komfortowo i nic go nie bolało. Dbasz o jego potrzeby, pielęgnujesz, dostarczasz niezbędne składniki odżywcze. Czy jest coś więcej, co możesz dla niego zrobić od tych pierwszych miesięcy życia? Zdecydowanie tak, mianowicie pomasuj swojego szkraba…
czytaj więcej
Wywiad: Bezpieczne opalanie najmłodszych
Pielęgnacja
Z reguły słońce kojarzy nam się pozytywnie: z wakacjami, plażą, odpoczynkiem. Jednak podczas letnich kąpieli słonecznych może pokazać swoją ciemną, wręcz niebezpieczną stronę. O tym w jaki sposób chronić najmłodszych - szczególnie narażonych na szkodliwe promieniowanie słoneczne, rozmawiamy ze specjalistą dermatologii dr Anną Stępień.
czytaj więcej
Dziecko w miejskim skwarze
Pielęgnacja
Słoneczne, gorące lato cieszy i pozwala naładować akumulatory na cały rok. Jeśli jednak większą część wakacji spędzasz z maluchem w mieście, musisz dbać o niego w wyjątkowy sposób.
czytaj więcej
Pielęgnacja uszu noworodka i niemowlęcia
Pielęgnacja
Uszy to podczas wieczornych rytuałów często zaniedbywane części ciała maluszka. Zupełnie niesłusznie, gdyż od ich prawidłowej pielęgnacji zależy czy będą zdrowe i czy będą dobrze służyły Twojemu szkrabowi.
czytaj więcej
Masaż – pielęgnacja niemowlęcia
Pielęgnacja
Dla nowonarodzonego dziecka najważniejszym zmysłem jest dotyk. Wielki świat, w którym się znalazł, bada przez dotyk. Dzięki receptorom w skórze maluszka, dociera do niego mnóstwo informacji. Dlatego tak ważne jest okazywanie maleństwu czułości.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ