Wybierz swoją kolorystykę

Noworodek

Spacer z niemowlakiem zimą – jak ubierać niemowlaka i kiedy karmić?
Noworodek
Kiedy udać się na pierwszy zimowy spacer z niemowlakiem? Jak się do niego przygotować? Jak ubrać niemowlę zimą, by nie zmarzło? Ile czasu powinno upłynąć od ostatniego karmienia do wyjścia z domu? Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące spacerów z niemowlakiem. Jak przygotować niemowlę do pierwszego zimowego spaceru?
czytaj więcej
Świat nie jest czarno-biały – jak widzą niemowlęta?
Noworodek
Jedzenie, pampersy i sen - świat noworodka jest prosty i zarysowany w biało-czarnych barwach. Tak samo widzi on świat i przedmioty dookoła. Być może ciężko to sobie nam wyobrazić, ale wzrok noworodka jest jak obiektyw starego aparatu fotograficznego. Robi rzeczywistości czarno-białe, najczęściej rozmazane „zdjęcia”.
czytaj więcej
Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka
Noworodek
Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, mający tysiącletnią tradycję, zgodnie z którą przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Tamtejsze mamy masują swoje dzieci od chwili narodzin, do momentu gdy opuszczą one dom rodzinny.
czytaj więcej
Odruchy u noworodka
Noworodek
Dziecko rodzi się wyposażone w odruchy, często chroniące go i pomagające mu utrzymać się przy życiu. Dlatego, zanim zostaniesz wypisana ze szpitala, lekarz sprawdzi czy Twój maluszek ma między innymi odruch: Moro, ssania, stąpania, szukania, chwytny.
czytaj więcej
Witamina K dla noworodków
Noworodek
Witamina K posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Wpływa na prawidłową pracę mózgu. Uszczelnia naczynia krwionośne, chroniąc przed krwawieniami. Podawana jest obecnie każdemu nowonarodzonemu dziecku.
czytaj więcej
Becikowe 2013 – nie dla wszystkich
Noworodek
Od 1 stycznia 2013 roku obowiązują nowe przepisy, dotyczące zasad przyznawania jednorazowej zapomogi z tytułu narodzin dziecka – tzw. becikowego. Sprawdź co się zmieniło.
czytaj więcej
Rejestracja dziecka - masz 14 dni!
Noworodek
Po pierwszych chwilach szczęścia, kiedy maluszek pojawia się na świecie, trzeba koniecznie zabrać się za sprawy formalne. Nie zapomnij o rejestracji dziecka, na którą masz 14 dni.
czytaj więcej
Blisko 3 razy mniej noworodków w inkubatorach dzięki „STS”
Noworodek
Nowe standardy opieki okołoporodowej obowiązują zaledwie od kwietnia br., ale ich efekty możemy już obserwować. Według danych Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Łubinowa 3 w Katowicach, dzięki kontaktowi „skóra do skóry” (STS) zaledwie co 25 noworodek trafia obecnie po porodzie do inkubatora.
czytaj więcej
Serce noworodka
Noworodek
Bije znacznie szybciej, bo aż dwa razy częściej niż Twoje. Czy to powód do zmartwienia? Nie! Przedstawiamy garść informacji na temat maleńkiego serduszka Twojej nowonarodzonej pociechy.
czytaj więcej
Pielęgnacja uszu noworodka i niemowlęcia
Noworodek
Uszy to podczas wieczornych rytuałów często zaniedbywane części ciała maluszka. Zupełnie niesłusznie, gdyż od ich prawidłowej pielęgnacji zależy czy będą zdrowe i czy będą dobrze służyły Twojemu szkrabowi.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ