Wybierz swoją kolorystykę

Karmienie piersią

Karmienie piersią – jak uniknąć błędów?
Karmienie piersią
Myślałaś, że będzie łatwiej. W końcu w karmieniu piersią nie ma większej filozofii. A jednak Twój maluszek odpycha pierś i nie chce ssać. Albo dopadł Cię mało przyjemny zastój pokarmu. Jakich błędów nie popełniać, aby karmienie piersią sprawiało jak najmniej problemów?
czytaj więcej
Ta jedyna, wybrana czyli karmienie z jednej piersi
Karmienie piersią
Dla wielu mam karmienie naturalne wcale nie jest prostą i komfortową czynnością. Piersi są często nabrzmiałe i bolesne a maluszek często nie potrafi złapać brodawki. A jeśli już tak się stanie, chce ssać tylko jedną pierś.
czytaj więcej
Prolaktyna - hormom karmiących mam
Karmienie piersią
Progesteron i estrogeny – hormony kobiece, o których doskonale wiemy wszystkie. Pamiętamy, że progesteron, który bywa nazywany „hormonem ciążowym” jest niezbędny do utrzymania i prawidłowego przebiegu ciąży, a estradiol, estron i estriol z grupy estrogenów wspomagają rozwój endometrium i pomagają zagnieździć się w nim zapłodnionemu jaju. O prolaktynie natomiast słyszymy i mówimy stosunkowo niewiele. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie co to za hormon, i jaka jest jego rola w pojawieniu się dzidziusia na świecie!
czytaj więcej
Dieta kobiety karmiącej
Karmienie piersią
Okres karmienia piersią wymaga od kobiety zdrowego odżywiania z uwagi na dobro i zdrowie dziecka. Aby Twój pokarm służył mu jak najlepiej, musi mieć odpowiedni skład i wartość odżywczą, nie wolno więc dopuścić by poporodowa dieta zubożyła organizm – karmienie i obowiązki przy maleństwie same pomogą pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zaś odpowiednio skomponowane posiłki pozwolą ustabilizować laktację i zapewnić właściwą ilość pokarmu. Jak zatem powinna odżywiać się karmiąca mama?
czytaj więcej
Laktacja czyli skąd bierze się mleko w piersiach
Karmienie piersią
Jak to się dzieje, że po porodzie z kobiecych piersi płynie rzeka mleka? Wiadomo – hormony. Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć temu zjawisku, które jakby nie było, jest jednym z cudów natury.
czytaj więcej
Małe piersi, wielkie ssanie
Karmienie piersią
To nieprawda, że kobiety których natura nie obdarzyła obfitym biustem, nie będą mogły skutecznie karmić swojego dziecka własnym pokarmem. Dlatego jeśli jesteś posiadaczką małych piersi, nie zamartwiaj się na zapas. Pojawienie się pokarmu w piersiach zależy od sygnału, które otrzymają od ssącego dziecka, a nie od ich wielkości.
czytaj więcej
Bank mleka w Polsce
Karmienie piersią
W Polsce powstaje pierwszy w naszym kraju bank mleka kobiecego. To duża szansa dla dzieci, których matki z przyczyn losowych nie mogą karmić naturalnym pokarmem.
czytaj więcej
Leki karmiącej mamy
Karmienie piersią
Podczas długookresowego karmienia piersią trudno jest uniknąć infekcji. Ale teraz, podobnie jak w okresie ciąży, w sposób szczególny musisz zwracać uwagę na to, jakie leki przyjmujesz.
czytaj więcej
Na przystawkę…przystawianie
Karmienie piersią
Maluszek denerwuje się i krzyczy podczas karmienia? Być może nie jest w stanie efektywnie ssać. Przeczytaj, co może być przyczyną.
czytaj więcej
Dlaczego maluszek nie chce ssać?
Karmienie piersią
Będąc w ciąży dużo czytałaś na temat karmienia piersią i wiesz, jak zdrowe dla malucha jest mleko płynące z Twoich piersi. Dlatego z przerażeniem patrzysz, jak Twój przystawiony do piersi szkrab, odwraca główkę i krzyczy. Dlaczego tak się dzieje?
czytaj więcej
Strona 2 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ