Wybierz swoją kolorystykę

Żywienie

Zimowe menu dziecka
Żywienie
W czasie gdy za oknem zima, w sposób szczególny warto zadbać o wzmacnianie odporności dziecka. Niskie temperatury, wilgoć i wiatr sprzyjają infekcjom. Jak wiadomo, znaczący wpływ na układ immunologiczny człowieka ma dieta. Jakie produkty powinny znaleźć się na talerzu malucha podczas zimowych miesięcy?
czytaj więcej
Smaczna Wigilia dla malucha!
Żywienie
Świąteczna gorączka to temat znany każdej z nas! Zakupy, prezenty, sprzątanie domu, kupowanie prezentów… O gotowaniu nie wspominając. Według psychologów Święta Bożego Narodzenia spędzane z rodziną znajdują się na liście najbardziej stresujących wydarzeń życiowych! Jak nie stracić głowy w trakcie świątecznych przygotowań? Co zrobić żeby wszyscy usiedli przy wigilijnym stole z uśmiechem na twarzy?
czytaj więcej
Mały wegetarianin
Żywienie
Wegetarianizm, czyli niespożywanie mięsa, zdobywa coraz więcej sympatyków. Wiąże się z określonym stylem życia i filozofią. Często rodzice – wegetarianie decydują, że ich dziecko również będzie karmione zgodnie z ich przekonaniami. Czy jednak taka dieta nie zaszkodzi maluchowi?
czytaj więcej
Wywiad: Wpływ GMO na zdrowie dzieci
Żywienie
Każda matka pragnie jak najlepiej odżywiać swoje pociechy i opierać ich dietę na zdrowych produktach żywnościowych. Zastanówmy się jak wygląda proces zakupowy przeciętnej pani domu?
czytaj więcej
Walczmy z otyłością u dzieci
Żywienie
Pomimo alarmujących statystyk, niepokojących wyników badań i ostrzeżeń lekarzy otyłość wśród dzieci staje się coraz poważniejszym problem naszych czasów.
czytaj więcej
Czekolada w diecie dziecka
Żywienie
W tym tygodniu, a dokładnie 12 kwietnia, obchodzimy Dzień Czekolady. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu kontrowersyjnemu smakołykowi. Podawać ją dziecku czy nie? Oto problem, przed którym stoją mamy małych dzieci…
czytaj więcej
Instrukcja obsługi niejadka
Żywienie
Tego nie lubię, to niedobre, nie będę jadł… te słowa to dla Ciebie codzienność? Możesz to zmienić. Warto tylko stosować kilka podstawowych zasad.
czytaj więcej
Brak apetytu u dzieci
Żywienie
Brak apetytu u dzieci może być spowodowany kilkoma czynnikami: monotonna dietą, stresem, nieregularnymi posiłkami. Oto kilka sposobów na to, jak sobie z tym radzić.
czytaj więcej
Maluszek przy stole
Żywienie
Najlepszym sposobem na nauczenie naszego dziecka odpowiednich nawyków żywieniowych jest uzbrojenie się w mnóstwo cierpliwości. Pamiętajmy również, że dawać właściwy przykład możemy nie tylko przy stole, ale również przy wykonywaniu wszystkich czynności związanych z posiłkami. Naszymi największymi wrogami w procesie kształtowania dobrych zwyczajów dziecka są natomiast: pośpiech, zniecierpliwienie i przymus.
czytaj więcej
Masło czy margaryna?
Żywienie
Jest to odwieczny dylemat, przed którym stoją młode mamy. Czym należy karmić dziecko? Masłem czy margaryną? Czy tłuszcze dobre dla dzieci, są też najlepsze dla dorosłych?
czytaj więcej
Strona 2 z 4


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ