Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Czy zęby mleczne trzeba leczyć?
Zdrowie
Mleczaki – pierwsze zęby naszych pociech. Czy warto je leczyć skoro i tak wypadną? Wszelki wątpliwości rozwiewa

specjalista stomatolog

, którego poprosiliśmy o wypowiedź.
czytaj więcej
Co to jest badanie EEG u dziecka?
Zdrowie
Czym jest badanie EEG u dziecka i jak się do niego przygotować?

Odpowiada neurolog.

czytaj więcej
Krem na zimę dla dziecka
Zdrowie
Wychodzicie na zimowy spacer. Ubierasz dziecku solidne buty, ciepły kombinezon, czapkę, szalik i rękawiczki. Czy za każdym pamiętasz o tym aby ochronić buzię maluszka? Koniecznie posmaruj ją specjalnym kremem, gdyż pozbawiona warstwy ochronnej, na skutek działania mrozu i zimnego wiatru, może ulec podrażnieniom.
czytaj więcej
Angina u dziecka
Zdrowie
Dziecko ma wysoką gorączkę i skarży się na ból gardła? Nie lekceważ tych objawów – mogą wskazywać na rozwijająca się w organizmie malca anginę, którą bezwzględnie trzeba leczyć.
czytaj więcej
Czy przebijać dziecku uszy?
Zdrowie
Przebijać uszy czy nie? Jeśli tak, to kiedy? Jakie są możliwe powikłania po przebiciu uszu? Spór zwolenników i przeciwników trwa!
czytaj więcej
Jak wygląda badanie EEG u dziecka?
Zdrowie
Badanie EEG u dziecka - jak wygląda i po co się je wykonuje?

Pytamy specjalistę.

czytaj więcej
Odmrożenia u dziecka - jak sobie z nimi poradzić?
Zdrowie
W porównaniu z dorosłymi, dzieci są bardziej narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych takich jak np. mróz czy zimny wiatr. Dlaczego tak się dzieje? Skóra maluchów jest dużo cieńsza i delikatniejsza. Tym samym – bardziej narażona na odmrożenia.
czytaj więcej
Stopy: jak nauczyć malucha dbania o higienę?
Zdrowie
Higiena to ogół praktyk, które mają chronić przed chorobami i urazami oraz służyć utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej naszego malucha . Przestrzeganie higieny sprzyja utrzymaniu dziecka w dobrym zdrowiu, a to znów jest warunkiem jego prawidłowego rozwoju fizycznego, emocjonalno-społecznego i umysłowego.
czytaj więcej
Zakrztuszenie – pierwsza pomoc
Zdrowie
Zakrztuszenie może przytrafić się każdemu. Problem pojawia się, gdy nasz maluszek się krztusi. Jak mu pomóc w takiej sytuacji? Znajomość zasad pierwszej pomocy jest niezbędna.
czytaj więcej
Bierne palenie u dzieci
Zdrowie
Bierne palenie co 17 minut zabija jednego mieszkańca Europy. W ciągu roku, na skutek wdychania dymu tytoniowego, umiera ponad 79 tys. mieszkańców Unii Europejskiej. Dzieci są szczególne zagrożone skutkami wdychania dymu tytoniowego. Koordynator Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, Anna Kozieł, sądzi że ok. 80% dzieci jest wystawionych na ekspozycję dymu tytoniowego w miejscu zamieszkania.
czytaj więcej
Strona 1 z 7


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ