Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Zbyt ciepło czyli mniej zdrowo...
Zdrowie
„A nie jest mu za zimno? Może daj mu jeszcze sweterek!” – niejedna młoda mama słyszała takie rady . Tymczasem przegrzanie organizmu jest tak samo szkodliwe jak wychłodzenie. Od okresu niemowlęctwa lepiej przyzwyczajać dziecko do niższej niż wysokiej temperatury.
czytaj więcej
BUTY NA ZIMĘ DLA DZIECKA
Zdrowie
Idzie zima. Jeśli do tej pory nie kupiłaś jeszcze dziecku ciepłego, zimowego obuwa, koniecznie przeczytaj, czym kierować się przy wyborze bucików dla Twojej pociechy. Dobry zakup pozwoli maluchowi ciepło i zdrowo przetrwać zimę – czas śnieżnych zabaw.
czytaj więcej
Bilans drugiego i czwartego roku życia dziecka
Zdrowie
Obowiązkowe badania dzieci, to nic innego jak kolejne bilanse zdrowia, czyli systematyczne wizyty zdrowych dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju. Sprawdź, czy twoje dziecko rozwija się prawidłowo.
czytaj więcej
Gimnastyka buzi i języka
Zdrowie
Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy. Na szczęście coraz więcej pedagogów zdaje sobie sprawę z wagi problemu i dokształca się w zakresie logopedii.
czytaj więcej
Kalendarz szczepień 2011
Zdrowie
Szczepienia to bardzo skuteczna ochrona przed niektórymi groźnymi chorobami zakaźnymi. Jeszcze w szpitalu Twój maluszek otrzyma pierwsze szczepionki, które podaje się każdemu noworodkowi. Część szczepionek jest obowiązkowych (i są one bezpłatne) a część zalecanych (za te musisz zapłacić z własnej kieszeni). Przedstawiamy aktualny kalendarz szczepień dla dzieci w wieku 0-3 lata.
czytaj więcej
Kiedy dziecko zacznie chodzić?
Zdrowie
Nauka chodzenia to nie wyścigi. Każde, prawidłowo rozwijające się dziecko, wcześniej czy później opanuję naukę samodzielnego przemieszania się na własnych nóżkach. Pomagaj dziecku, ale nie popędzaj, nie próbuj przyspieszać nauki chodzenia – takie działania mogą przynieść więcej szkód niż pożytku.
czytaj więcej
Co to za wysypka?
Zdrowie
Gdy na malutkim ciele Twojego szkraba pojawi się wysypka, czujesz się zaniepokojona. Martwisz się czy maluszek nie jest chory. Najpierw uważnie przyjrzyj się skórze malca. I pamiętaj: nie smaruj jej niczym bez konsultacji z lekarzem!
czytaj więcej
Kosmetyki dla dzieci – zrób je sama!
Zdrowie
Skóra jest największym organem człowieka. Spełnia bardzo ważne funkcje ochronne, dlatego warto o nią dbać . Poświęć trochę czasu, by znaleźć odpowiednie produkty naturalne i dokonać mądrego wyboru w drogerii. A może sama spróbujesz zrobić kosmetyk pielęgnacyjny dla szkraba?
czytaj więcej
Zadbaj o zdrowie dziecka zimą
Zdrowie
Sanki na osiedlowej górce, narty na stoku lub zimowe szaleństwo na kuligu. Zima to ogromna frajda dla najmłodszych. W jaki sposób zabezpieczyć dziecko przed zapaleniem oskrzeli, czy katarem? Oto poradnik, który pomoże Wam trzymać się ciepło i nie dać przeziębieniom.
czytaj więcej
Domowe sposoby na oparzenia u maluchów
Zdrowie
Wbrew pozorom to zacisze domowe staje się niekiedy bardzo niebezpiecznym miejscem dla dzieci. Ich ciekawość i żywiołowość często jest przyczyną groźnych wypadków czy skaleczeń. Dlatego każda dobra mama powinna znać kilka domowych sposobów, dzięki którym będzie mogła szybko zareagować na przykrą sytuację.
czytaj więcej
Strona 3 z 7


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ