Wybierz swoją kolorystykę

Wychowanie

Tłumacz Wyrazów Dziecięcych – piszcie do nas!
Wychowanie
Nie ma chyba dziecka, które nie zaskoczyło a nawet rozśmieszyło do łez swoich rodziców, wymyślonymi przez siebie słowami. Sami również chętnie słuchamy opowieści naszych mam, które opowiadają, jak to my w dzieciństwie serwowaliśmy otoczeniu swój „język”. Jak sprawa wygląda w przypadku Waszych pociech?
czytaj więcej
Znak zodiaku a dziecko
Wychowanie
Bez względu na to czy wierzysz w horoskopy czy nie, sprawdź co znak zodiaku mówi o charakterze Twojego dziecka. Czy wpływa na jego talenty i sposób bycia? Polecamy krótką lekturę na ten temat, którą oczywiście należy przeczytać … z przymrużeniem oka. Miłej zabawy!
czytaj więcej
Kot w domu a dziecko
Wychowanie
Dziecko i zwierzak w domu to bardzo dobre połączenie. Należy jednak dobrze przemyśleć decyzję o zaopiekowaniu się małym dzieckiem i zwierzęciem jednocześnie. Wymaga to wiele wyrzeczeń i z pewnością niemałych chęci. W przyszłości może jednak zaprocentować wieloma korzyściami, również dla Twojego dziecka. Może więc kupić do domu kotka?
czytaj więcej
Piknik z maluchem
Wychowanie
Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Majówka, czy też tradycyjny piknik to doskonała okazja, by miło spędzić dzień oraz dotlenić organizm. Jak jednak ubrać malucha by wygadał modnie, a strój był komfortowy?
czytaj więcej
Maluch na rowerze – pierwsze przygody
Wychowanie
Dla malucha świat jest pełen miłych niespodzianek – nie tylko wizualnych, zapachowych, ale także sensorycznych i motorycznych. Nic dziwnego, że kiedy dzieci odkrywają przyjemność płynącą z jazdy na rowerku, potrafią oddawać się pasji jeżdżenia długo i nieprzerwanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach i zasadach korzystania z tego pojazdu.
czytaj więcej
Mały poliglota – warto poczekać z nauką
Wychowanie
Czy warto uczyć dzieci języka obcego? Na to pytanie większość z nas odpowie twierdząco. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważna jest ich znajomość w dorosłym życiu. Dlatego coraz więcej rodziców chce, aby ich dziecko już od najmłodszych lat uczyło się angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Jednak bądźmy ostrożni i nie dajmy się porwać modzie. Zbyt wczesna nauka drugiego języka może bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku.
czytaj więcej
Modny maluch, czyli najnowsze trendy w modzie dziecięcej
Wychowanie
Ładnie ubrane dziecko to chluba każdej mamy. Chociaż wokół tematów mody dziecięcej narosło wiele kontrowersji, to jednak każdy rodzic chce, by jego pociecha wyglądała modnie i często znacznie większą wagę przykłada do ubioru malucha, niż do własnego stroju. Nie ma w tym nic złego – troska o wygląd dziecka to jeden z przejawów rodzicielskiej miłości, zaś dbanie o modny wizerunek, to pierwsza z lekcji wyczucia stylu, jaką odbiera smyk od swoich rodziców.
czytaj więcej
Jak ochronić dziecko przed pedofilem?
Wychowanie
Statystyki przerażają: wg badań prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, seksuologa, co 7 dziecko przed ukończeniem 15 roku życia jest molestowane seksualnie. Ofiarami pedofilii są częściej dziewczynki niż chłopcy.
czytaj więcej
Poznaj Świętego Mikołaja
Wychowanie
Święta to czas, który w sposób oczywisty łączymy z postacią Świętego Mikołaja, wtedy też pojawia się wiele pytań ze strony dzieci dotyczących jego osoby. Kim był naprawdę i gdzie mieszkał? Czy w innych krajach też się pojawia? Nie wspominając już o pytaniu czy rzeczywiście istnieje i przynosi prezenty.
czytaj więcej
Świąteczne zabawy
Wychowanie
Czas Bożego Narodzenia to okres rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, rozmów i…zabawy. Zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka dziecko, nie ma mowy o nudzie. Telewizor czy komputer to nie jedyny sposób spędzania świątecznego czasu. Oto kilka pomysłów na wspólne, rodzinne zabawy z najmłodszymi.
czytaj więcej
Strona 2 z 9


konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ