Wybierz swoją kolorystykę

Uroda

Bądź aktywna z brzuszkiem
Uroda
Jeżeli przed ciążą byłaś aktywna, biegałaś, ćwiczyłaś na siłowni lub w domu, jeździłaś rowerem czy na rolkach, to prawdopodobnie zastanawiasz się czy w ciąży musisz z tej aktywności rezygnować. Jakie ćwiczenia możesz wykonywać, a jakich nie, gdy spodziewasz się dziecka?
czytaj więcej
Wywiad: Pomarańczowa skórka czyli cellulit
Uroda
Cellulit to problem wielu kobiet, który coraz częściej dotyka nastolatki jak i kobiety o szczupłej budowie ciała. Jak możemy mu zapobiegać, a jak poradzić sobie z nim, gdy już pojawi się na naszej skórze? Na te pytania odpowie Paulina Kołomyjska ze Studia Promocji Zdrowia i Urody – Active Woman.
czytaj więcej
Wywiad: Aktywna w ciąży
Uroda
Aktywność fizyczna, to czynnik, który znacznie poprawia stan zdrowia naszego organizmu. Ciąża nie jest wyjątkiem od tej reguły. Jeśli lekarz nie ma żadnych przeciwwskazań, ćwiczenia dla kobiet w ciąży są wręcz zalecane. Poprawiają nie tylko samopoczucie mamy i maluszka, ale i krążenie, pracę serca dziecka czy dotlenienie płodu. Poza tym zwiększają wytrzymałość na wysiłek, co przydaje się w trakcie porodu, jak również po nim. Kobieta po takim treningu nie tylko łatwiej radzi sobie z zachodzącymi w jej ciele zmianami, ale i szybciej je akceptuje. O tym, jak być aktywną mamą zarówno w okresie ciąży, jak i po nim, opowiada trener Michał Gawor.
czytaj więcej
Wywiad: Mama u kosmetyczki
Uroda
Ciąża czy okres karmienia piersią to czas, który nie wymaga od nas zaprzestania wizyt w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Czy jednak wszystkie zabiegi są bezpieczne dla mam? Rozmawiamy z kosmetologiem: Panią Iwoną Endsminger-Fic z Instytutu Kosmetologii & SPA Cosmetic Derm w Poznaniu.
czytaj więcej
Wywiad: Relaks przyszłej mamy
Uroda
Kobieta w ciąży potrzebuje wiele spokoju i relaksu, aby jak najlepiej przygotować się do porodu i macierzyństwa. Jakie rodzaje masażu są najlepsze dla przyszłej mamy? O technikach relaksacyjnych opowie Jakub Nowak z Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR.
czytaj więcej
Wywiad: Zamiany skórne w okresie ciąży
Uroda
Zmiany skórne, trądzik i wypryski to częste problemy kobiet w ciąży. Czym spowodowane jest ich powstawanie i jak sobie z nimi radzić, gdy już się pojawią? Odpowiedzi na te pytania udzieliły Grażyna Migas i Małgorzata Machaj - Ciesielska z Centrum Kosmetyczno - Dermatologicznego DER-MED.
czytaj więcej
Aktywna z brzuszkiem
Uroda
Ciekawą formą aktywności fizycznej w ciąży, zaraz po pływaniu i jodze – są spacery i gimnastyka. Ten sposób spędzania czynnie wolnego czasu nie tylko wpływa korzystnie na nasze i dziecka płuca, a w dodatku nic nie kosztuje. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia są odpowiednie dla kobiet w ciąży.
czytaj więcej
Melazma - kiedy ciąża zwiększa pigmentację skóry
Uroda
Melazma jest zwiększoną pigmentacją skóry. Dotyka ona wielu kobiet, zarówno tych biorących tabletki antykoncepcyjne, jaki ciężarnych, ale zdecydowanie częściej występuje w tym drugim przypadku.
czytaj więcej
Nakazy i zakazy pielęgnacyjne w ciąży
Uroda
Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, które proponuje dzisiejsza kosmetologia, niosą za sobą szereg korzyści. Jednak trzeba wiedzieć kiedy zrezygnować ,z niektórych zabiegów. Szczególna ostrożność dotyczy przede wszystkim kobiet w ciąży, które w tym okresie, muszą specjalnie na siebie uważać.
czytaj więcej
Ciążowy bilans zysków i strat
Uroda
W życiu kobiety przychodzi raz tylko taki czas, kiedy natura z taką swobodą i bez większego sprzeciwu z naszej strony ingeruje w nasz wygląd. Ciąża-magiczny czas. Czasem za sprawą wielkiej miłości, czasem za sprawą przypadku, jednak czy tego chcemy czy nie musimy zmierzyć się z wielkimi zmianami jakie zachodzą w naszym organizmie. Rewolucja hormonalna daje się czasem mocno we znaki, choć robiąc ostateczny bilans możemy zauważyć więcej zysków niż strat.
czytaj więcej
Strona 1 z 4


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ