Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Basen w ciąży
Zdrowie
Basen to doskonała forma aktywności fizycznej, którą możesz uprawiać przez cały okres ciąży. Woda pozwala odciążyć zmęczony kręgosłup i stawy oraz sprawia, że pomimo swojej zwiększonej wagi ciała, czujesz się lekka. Ćwiczenia w wodzie pozwalają zwiększyć wytrzymałość mięśni bez nadmiernego wysiłku, co stanowi doskonałe przygotowanie do porodu.
czytaj więcej
Niedobór witaminy D w czasie ciąży
Zdrowie
Cukrzyca ciążowa, bakteryjne zapalenie pochwy czy rzucawka przedporodowa* – to tylko niektóre ze skutków niedoboru witaminy D, które mogą wystąpić u kobiet w ciąży. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Cork w Irlandii, aż u ponad 91% przebadanych przyszłych mam, stwierdzono jej znaczny deficyt. Zaskakuje też niska świadomość konsekwencji, które mogą wynikać z jej niedoboru - a przecież mówimy o zagrożeniu zdrowia czy nawet życia mamy i dziecka.
czytaj więcej
Czego nie można jeść w czasie ciąży?
Zdrowie
Większość przyszłych mam przekopuje fora internetowe w poszukiwaniu informacji o tym czego nie powinna jeść kobieta w ciąży. My pytamy o to

lekarza specjalistę

.
czytaj więcej
Sen w czasie ciąży
Zdrowie
Choć w trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na sen jest duże, to wiele kobiet nie może spokojnie przespać całej nocy. Przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji jest frustrujące zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu zmęczenie.
czytaj więcej
Kwas foliowy: profilaktyka wrodzonych wad cewy nerwowej
Zdrowie
Wady wrodzone coraz częściej stają się problemem społecznym, są przyczyną umieralności i niepełnosprawności niemowląt oraz małych dzieci1. Rola kwasu foliowego w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej jest bardzo istotna – liczne badania naukowe potwierdziły ochronny wpływ kwasu foliowego dla rozwijającego się płodu.
czytaj więcej
Marihuana w ciąży
Zdrowie
Debata o legalizacji marihuany w Polsce trwa w najlepsze. Zwolennicy i przeciwnicy depenalizacji prześcigają się w argumentach, które mają potwierdzić ich racje. My postanowiliśmy zabrać szczególny głos w tej dyskusji. Przedstawiamy wyniki badań dotyczących palenia marihuany w ciąży.
czytaj więcej
Dentysta w ciąży
Zdrowie
Nie ma w tym ani grama przesady. Wokół kobiet w ciąży narosło przez lata dużo mitów, które współcześnie są obalane. Jednym z popularniejszych i trzymających się mocno, jest mit o tym, że kobieta nie powinna w ciąży odwiedzać dentysty. To błąd, który może dużo kosztować. Często nie wiążemy stanu naszego uzębienia z chorobami, czy też ciążą, tymczasem jedno na drugie ma niebagatelny wpływ.
czytaj więcej
Ryzyko infekcji intymnej – skalkuluj je!
Zdrowie
Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie intymne i że ten kluczowy aspekt kobiecości wymaga wyjątkowej dbałości i troski. Czy wiemy jednak, że podstawowe zasady higieny to nie wszystko? Czy znamy czynniki, które zwiększają ryzyko infekcji? Czy wiemy, jak je oszacować?
czytaj więcej
Ostatki bez alkoholu? Tak się bawią kobiety w ciąży!
Zdrowie
Jesteś w ciąży, ale chcesz świętować koniec karnawału? Masz ochotę na zabawę, ale boisz się o zdrowie nienarodzonego maleństwa? Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, więc nie wahaj się i zorganizuj imprezę w domu! Podpowiadamy, jak urządzić zdrową, bezpieczną, a zarazem pełną atrakcji imprezę.
czytaj więcej
Czy w ciąży powinnam wykonać test PAPP-A?
Zdrowie
Nieinwazyjne badania prenatalne pozwalają zdiagnozować wady u nienarodzonego maluszka, a tym samym uratować jego zdrowie a nawet życie. Czy w ciąży powinnaś wykonać test PAPP-A? Pytamy eksperta.
czytaj więcej
Strona 1 z 6


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ