Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Białko w moczu podczas ciąży
Zdrowie
W okresie oczekiwania na dziecko, powinnaś regularnie badać mocz. Gdy pojawi się w nim białko, idź do lekarza. Białkomocz może być groźny teraz nie tylko dla Ciebie, ale również dla maluszka.
czytaj więcej
Czego nie powinno się jeść w ciąży?
Zdrowie
Będąc w ciąży nie musisz rezygnować z wszystkich kulinarnych przyjemności, jednak niektórych produktów warto sobie odmówić. A wszystko to dla dobra i zdrowia dziecka.
czytaj więcej
Żylaki w ciąży
Zdrowie
Dziedziczne skłonności mogą sprawić, że w czasie ciąży ujawnią się u Ciebie te widoczne mankamenty urody. Niebiesko – fioletowe zgrubienia żył pojawiają się na kończynach dolnych. Są uciążliwą przypadłością w czasie ciąży, więc warto coś o nich wiedzieć. Przeczytaj jak się ratować, gdy masz uczucie ciężkich, bolących nóg, bo to są pierwsze sygnały choroby.
czytaj więcej
Kawa w ciąży
Zdrowie
Czy wolno pić kawę w trakcie ciąży? Jeśli tak, to w jakich ilościach? Czy wpływa ona w jakiś sposób na nienarodzone dziecko? Na pewno nieraz zadawałaś sobie te pytania. Pora przyjrzeć się temu, co na ten temat mówią badania i naukowcy.
czytaj więcej
Co należy jeść w ciąży?
Zdrowie
Każda kobieta wie, jak ważne jest odżywianie w trakcie ciąży, nie wszystkie jednak pamiętamy, że odpowiednia dieta powinna być stosowana jeszcze przed momentem poczęcia, aby przygotować nasze ciało do przyjęcia nowego życia.
czytaj więcej
Inwazyjne badania prenatalne
Zdrowie
Dostałaś skierowanie na inwazyjne badanie prenatalne? Dowiedz się, w jakim celu są przeprowadzane i jakie ryzyko wiąże się z ich wykonaniem.
czytaj więcej
Pessar
Zdrowie
Nie wszystkie przyszłe mamy wiedzą, co to jest tajemniczy pessar, i w jakim celu stosuje się go u ciężarnych kobiet. Te, które stanęły przed koniecznością jego założenia są pełne obaw, które postaramy się rozwiać i pytań, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi.
czytaj więcej
Co dziesiąta kobieta w ciąży pije alkohol!
Zdrowie
Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy w ramach kampanii edukacyjnej „Lepszy start dla Twojego dziecka” 10% Polaków uważa, że kobiety mogą spożywać alkohol w trakcie ciąży. Z kolei 14% badanych jest zdania, że niewielkie ilości alkoholu wypijanego przez kobietę w ciąży nie szkodzą ani jej, ani dziecku. Aż 34% Polaków deklaruje, że było świadkiem, kiedy kobieta w ciąży piła alkohol. Tymczasem nawet niewielka ilość alkoholu wypita przez ciężarną może mieć negatywne i nieodwracalne skutki dla dziecka.
czytaj więcej
Basen - przyjemność dla całej rodziny
Zdrowie
Pływać, tak jak śpiewać, może każdy! Trenerzy oraz lekarze prześcigają się w pochwałach na temat pluskania. Wiadomo bowiem, że pływanie pozytywnie wpływa na niemal każdy odcinek naszego ciała! Na basen z korzyścią może wybrać się przyszła mama, a także cała rodzina, nawet z najmłodszymi dziećmi!
czytaj więcej
Pregoreksja – ciążowe oblicze anoreksji
Zdrowie
Ciąża to okres, w którym ciało kobiety ulega dość drastycznym zmianom. Wszystkie chciałybyśmy zachować dotychczasową figurę i mieć jedynie ładny okrągły brzuszek, niestety szczęście posiadania genetycznie szczupłej sylwetki dane jest jedynie garstce z nas. Oczywiście dobrze jeśli w czasie oczekiwania na maleństwo nie przejadamy się, spożywamy zdrową żywność i dbamy o aktywność fizyczną. Niektórym przyszłym mamom zdarza się jednak przekroczyć w tym wszystkim granicę zdrowego rozsądku.
czytaj więcej
Strona 3 z 6


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ