Wybierz swoją kolorystykę

Zdrowie

Zioła w ciąży
Zdrowie
Powszechna opinia głosi, że zioła nie szkodzą i mogą pomóc w wielu dolegliwościach. Nie można jednak zapominać, że zioła to także leki, które mogą wywołać różne reakcje organizmu. Które zioła można pić na zdrowie, a których powinna wystrzegać się przyszła mama? Odpowiedź poniżej.
czytaj więcej
Mamo, nie jedz za dwóch
Zdrowie
Zasada jest prosta: kobiety w ciąży powinny jeść „dla dwóch” a nie „za dwóch”. I chociaż mówi się, że przyszłe mamy nie mogą sobie niczego odmawiać, prawda jest nieco inna.
czytaj więcej
Wegetarianizm a ciąża
Zdrowie
Wiele wegetarianek oraz weganek miewa obawy, że gdy zajdą w ciążę ich dieta nie zaspokoi wszystkich potrzeb żywieniowych poczętego dziecka. Obawy te są niestety uzasadnione, z uwagi na fakt, że dieta bezmięsna zawiera dużo mniejsze ilości składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka takich jak : żelazo, witamina B12, Witamina D, kwas foliowy jak również białko.
czytaj więcej
Gorący okres w ciąży - gestoza
Zdrowie
Upalne lato potrafi mocno dokuczyć przyszłym mamom. Spuchnięte nogi, nadmierne pocenie się, bóle głowy i złe samopoczucie – to tylko niektóre uciążliwości, które pojawiają się w tym okresie. Nie należy ich bagatelizować i zrzucać wyłącznie na karb wysokich temperatur. Mogą być bowiem objawem poważnej choroby, jaką jest gestoza.
czytaj więcej
Amniopunkcja: tak czy nie?
Zdrowie
Amniopunkcja to jedna z inwazyjnych metod diagnostycznych, która polega na nakłuciu igłą jamy owodni. Z reguły wykonuje się ją przy wsparciu ultrasonografu. Ma służyć diagnostyce prenatalnej i dostarczyć mamie jak najwięcej informacji o rozwijającym się brzdącu.
czytaj więcej
Wywiad: Wpływ GMO na zdrowie dzieci
Zdrowie
Każda matka pragnie jak najlepiej odżywiać swoje pociechy i opierać ich dietę na zdrowych produktach żywnościowych. Zastanówmy się jak wygląda proces zakupowy przeciętnej pani domu?
czytaj więcej
Stan przedrzucawkowy
Zdrowie
Gestoza, zatrucie ciążowe, stan przedrzucawkowy to różne określenia na tę samą przypadłość. Pojawia się najczęściej po 20. tygodniu ciąży, objawia się wysokim ciśnieniem i białkiem w moczu. Czym jest i jak ją leczyć?
czytaj więcej
Mięśniaki a ciąża
Zdrowie
Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie znane. Te łagodne guzy narządu rodnego kobiety początkowo nie dają o sobie znać. Gdy urosną, mogą wywoływać dolegliwości. Warto je wyleczyć jeszcze w okresie planowania potomstwa. A co w czasie ciąży? Czy są niebezpieczne dla mamy i maluszka?
czytaj więcej
Witamina C w ciąży
Zdrowie
Rozwijające się w Twoim organizmie maleństwo do prawidłowego rozwoju potrzebuje witamin. Czy wiesz dlaczego w czasie ciąży powinnaś unikać niedoboru witaminy C? Przeczytaj!
czytaj więcej
Oznaczenia w badaniach USG – interpretacja wyników
Zdrowie
Wybrałaś się do lekarza na USG. Po badaniu otrzymałaś śliczną fotografię swojego maluszka. A na tym zdjęciu? Mnóstwo tajemniczych skrótów. Co one oznaczają?
czytaj więcej
Strona 2 z 6


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ