Wybierz swoją kolorystykę

Poród

Wywiad: Położna jak przyjaciółka
Poród
O tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów – Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.
czytaj więcej
Gdy poród jest traumą...
Poród
„Ból jest okropny, ale gdy położą Ci dziecko na brzuchu, o wszystkim zapomnisz” – często słyszy się takie stwierdzenia od świeżo upieczonych mam. Rzeczywiście, znakomita większość porodów przebiega według takiego scenariusza. A co kiedy negatywne emocje wobec dziecka są tak silne, że matka je odrzuca?
czytaj więcej
Lęk przed porodem
Poród
Chęć posiadania dziecka dla większości kobiet stanowi cel życia, kolejny etap do którego starannie się przygotowują. Dlatego, gdy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski, jest to najszczęśliwszy dzień w ich życiu. Szczęśliwe przyszły mamy odliczają więc miesiące, tygodnie, dni…aż na świat przyjdzie długo wyczekiwany nowy członek rodziny. Gdy jednak termin porodu się zbliża, u wielu kobiet stan euforii zastępuje lęk.
czytaj więcej
Wywiad: Doula „Przyjaciółka od porodu”
Poród
Ciąża i poród to wyjątkowy, a zarazem bardzo trudny okres w życiu każdej kobiety. Niestety nie każda z nas może liczyć na opiekę najbliższych. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść nam doula. Osoba zaufana, zapewniająca pomoc fizyczną i psychiczną dla niedoświadczonych rodziców. O tym kim tak naprawdę jest doula oraz jak może przysłużyć się rodzącej kobiecie i jej partnerowi, rozmawiamy z zawodową doulą, Małgorzatą Swojak.
czytaj więcej
Wywiad: Nacięcie krocza przy porodzie
Poród
Nacięcie krocza (epizjotomia) spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom. O tym czy podczas porodu zabieg jest rzeczywiście konieczny, czym skutkuje jego brak i jak możnego go uniknąć rozmawiamy z Magdaleną Hryciuk - położną ze Szpitala Specjalistycznego Św Zofii w Warszawie.
czytaj więcej
Zanim pojedziesz do szpitala
Poród
Wiele kobiet wraz z poczuciem pierwszego skurczu wsiada w samochód i każe się zawieźć jak najszybciej do szpitala. Tymczasem wiele placówek nie przyjmuje pacjentek, które nie są jeszcze w aktywnej fazie rodzenia. Dlatego pierwszy okres porodu możesz spędzić w domu. Tym bardziej że trwa on średnio od 9 do 12 godzin.
czytaj więcej
Poród w wodzie - niezwykłe doświadczenie
Poród
Poród w wodzie to niezwykłe doświadczenie. Dziecko przychodzi na świat w całkiem innych warunkach. Spokojnie, powoli i bez krzyku może przywitać Cię Twoje maleństwo. Poród przebiega zdecydowanie lżej i szybciej w porównaniu z tym tradycyjnym.
czytaj więcej
Kangurowanie
Poród
Skóra do skóry, ciało do ciała. Przez dziewięć miesięcy ciąży więź, jaka kształtuje się między matką i dzieckiem ma najbardziej intymny i fizyczny charakter. Nienarodzony maluch dosłownie zanurzony jest w organizmie matki, odżywiając się, wydalając i przyswajając tlen tylko dzięki biologicznej symbiozie, która między nimi powstaje. Nic dziwnego, że pierwsze chwile po porodzie mogą być dla noworodka traumatyczne – w jednej chwili musi zmierzyć się w wyzwaniami całkowicie nowego środowiska, tracąc jednocześnie to, co bliskie i znane. Ciało matki.
czytaj więcej
Szkoła rodzenia – czy warto do niej pójść?
Poród
Przyszłe mamy często zastanawiają się nad sensem pójścia do szkoły rodzenia. Dla jednych wspólne przeżywanie trudności związanych z ciążą przynosi ulgę, dla innych już nie. Jedno jest pewne. Taka forma przygotowania wyjaśni wszystkie tajemnica związane ze zbliżającym się porodem.
czytaj więcej
Nacięcie krocza
Poród
Mimo iż z medycznego punktu widzenia nacięcie krocza (epizjotomia) jest bardzo małym zabiegiem, to jego następstwa (dolegliwości przy siedzeniu, pieczenie przy oddawaniu moczu, bóle w czasie stosunku) mogą być odczuwalne jeszcze długo po porodzie. Tymczasem w wielu szpitalach wykonuje się go rutynowo mimo braku takiej konieczności…
czytaj więcej
Strona 2 z 4


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ