Wybierz swoją kolorystykę

Dolegliwości

Oddział patologii ciąży - jak przetrwać?
Dolegliwości
Około 20 procent przyszłych mam przez krótszy bądź dłuższy okres ciąży musi pozostać w łóżku. Niestety, część z nich musi spędzić jakiś czas w szpitalu. Przytrafiło się to właśnie Tobie? Podpowiemy Ci, jak przetrwać ten trudny czas.
czytaj więcej
Wywiad: Co każdy o zgadze wiedzieć powinien
Dolegliwości
Zgaga coraz częściej dotyka Polaków. Mimo, iż wielu z nas cierpi z jej powodu, często nie zdajemy sobie sprawy, że to palące uczucie za mostkiem to właśnie objaw refluksu. Czym jest zgaga, kiedy i dlaczego się pojawia, kto jest na nią najbardziej narażony a także jak możemy sobie z nią poradzić odpowiada prof. dr hab. n. med. Andrzej Dąbrowski, Kierownik Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
czytaj więcej
Zmęczenie i senność w ciąży
Dolegliwości
Zanim zaszłaś w ciążę, marsz na szóste piętro po schodach nie był dla Ciebie wielkim wyczynem. A teraz? Czujesz zadyszkę już po pokonaniu czterech stopni. Poza tym ciągle chce Ci się spać. Czy to normalne?
czytaj więcej
Naturalne sposoby na poranne mdłości
Dolegliwości
Czujesz je nawet jeszcze przed otwarciem oczu. Nie pozwalają Ci cieszyć się porankiem, odbierają ochotę na seks, sprawiają, że czujesz się o wiele gorzej. Jesteś słabsza, zmęczona, i złościsz się na swój organizm. Nudności i wymioty w ciąży – jak najskuteczniej sobie z nimi poradzić?
czytaj więcej
Auć! Bóle brzucha w ciąży
Dolegliwości
Występujące zarówno w tkankach otaczających organizm, jak i w narządach wewnętrznych receptory bólu (zwane nocyceptorami), niemal codziennie informują nas czy to o zadrapaniu nadgarstka przy zbieraniu malin, czy to o uderzeniu łokciem o kant szuflady, czy o wywołanej zjedzeniem nieświeżego jedzenia niestrawności. Lekceważymy na ogół drobne pobolewania, do niektórych bólów przyzwyczajamy się, i przestajemy w ogóle zwracać na nie uwagę. Ale dla każdej przyszłej mamy te szczególne bóle są zawsze powodem do niepokoju. Bóle brzucha w ciąży – czy jest czego się bać?
czytaj więcej
Buty dla kobiety ciężarnej
Dolegliwości
W czasie ciąży – która sama w sobie jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety – nasze nogi dźwigają dodatkowe kilogramy, a żyły muszą transportować do serca wyraźnie większą niż dotychczas ilość krwi. Wsteczny bieg krwi z kolei ulega spowolnieniu, powodując opuchnięcia i ciężkość nóg, a w dalszej perspektywie nawet żylaki. Dolegliwości te nie muszą być naszym udziałem jeśli odpowiednio zadbamy o nogi, a zatem – przede wszystkim – zapewnimy im właściwe obuwie.
czytaj więcej
Krwawienia w ciąży
Dolegliwości
Czerwone niteczki śluzu za bieliźnie, uporczywe plamienie, czy wreszcie przypominające miesiączkę upławy krwi – nawet najmniejsze krwawienie w ciąży przyspiesza bicie serca, powodując niepokój u przyszłych mam. W naszym przewodniku przyjrzymy się zjawisku krwawienia w ciąży, dzięki czemu będziesz wiedziała, jak najlepiej pomóc sobie i nienarodzonemu maleństwu.
czytaj więcej
Zaparcia w ciąży
Dolegliwości
Masz problem z wypróżnianiem? To typowa dolegliwość przyszłej mamy. Trzymając się jednak określonych zasad, możesz uniknąć zaparć, eliminując dyskomfort jaki wywołują.
czytaj więcej
Łożysko przodujące
Dolegliwości
Jeśli lekarz stwierdził u Ciebie łożysko przodujące, nie panikuj. Nie zawsze oznacza ono problemy. Warto się dowiedzieć na ten temat jak najwięcej i – co najważniejsze - stosować się do zaleceń lekarza.
czytaj więcej
Masaż w ciąży – upiększa i relaksuje
Dolegliwości
Masz problemy z opuchlizną nóg? Na udach pojawiły się rozstępy a kręgosłup daje Ci się we znaki? Pora na masaż. Jeśli nie stać Cię na ten profesjonalny w gabinecie, zaangażuj swojego partnera.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ