Wybierz swoją kolorystykę

Dolegliwości

Na hormonalnej huśtawce
Dolegliwości
Wszyscy niewtajemniczeni w Twój błogosławiony stan, przypatrują Ci się ze zdziwieniem. W jednej minucie widzą Cię roześmianą, w następnej smutną i przygnębioną. Taki stan w okresie ciąży nie jest wynikiem Twojej złej woli a huraganu hormonalnego, który właśnie rozpętał się w Twoim organizmie.
czytaj więcej
Nadciśnienie ciążowe
Dolegliwości
Jest groźne zarówno dla matki jak i rozwijającego się w jej ciele maluszka. Dlatego jeśli borykasz się z problemem wysokiego ciśnienia tętniczego, musisz być pod szczególną opieką lekarską.
czytaj więcej
Hemoroidy – piekący problem
Dolegliwości
Hemoroidy to problem nękający prawie połowę przyszłych mam. Nie zagrażają zdrowiu ciężarnej ani maleństwa, ale potrafią być naprawdę dokuczliwe. Jak zapobiec ich powstawaniu i co robić gdy już się pojawią?
czytaj więcej
Nie daj plamy!
Dolegliwości
W czasie ciąży, pod wpływem hormonów, gruczoły potowe pracują wydajniej. Efekt? Uczucie mokrych stóp, dłoni oraz mało estetyczne plamy na bluzce. Jak sobie radzić z tym problemem?
czytaj więcej
Kobiece infekcje w ciąży
Dolegliwości
W pochwie żyje wiele bakterii, które na co dzień nie są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Groźne stają się wtedy, gdy zmiana pH ułatwi im rozmnażanie się a tym samym zajęcie szyjki macicy.
czytaj więcej
Ogień w przełyku
Dolegliwości
Pieczenie w przełyku i gardle to częsta dolegliwość, która jest utrapieniem przyszłych mam. Nie ma stuprocentowego sposobu na pozbycie się zgagi, jednak postępując w odpowiedni sposób, możesz zminimalizować uczucie dyskomfortu.
czytaj więcej
Niedobrze mi!
Dolegliwości
Jednym z pierwszych objawów ciąży są poranne mdłości. Jeśli należysz do grupy kobiet, które nie cierpią z powodu tej przykrej dolegliwości, możesz uznać, że masz szczęście.
czytaj więcej
Miej ból z głowy
Dolegliwości
Cierpisz na bóle głowy częściej niż kiedykolwiek? Niestety, to częsta przypadłość, która nęka przyszłe mamy. Podpowiadamy, jak szybko i bezpiecznie pozbyć się tej dolegliwości.
czytaj więcej
Kręgosłup pod ochroną
Dolegliwości
Rosnący brzuszek, zmiana środka ciężkości, więcej kilogramów – to wszystko sprawia, że nieświadomie zmieniasz postawę i inaczej się poruszasz. Jeśli do tej pory dbałaś o kręgosłup i nie miałaś z nim problemów, ciąża nie powinna tego zmienić. Jeśli jednak nie jesteś osobą aktywną fizycznie, masz skrzywienie bądź zaniedbywałaś kręgosłup, możesz odczuwać bóle w dole pleców.
czytaj więcej
Strona 2 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ