Wybierz swoją kolorystykę

Ciąża

Przyszła mama w pracy - specjalne prawa.
Ciąża
Co powie szef? Czy będę miała pracę? Czy po urlopie macierzyńskim będzie na mnie czekał etat? – te pytania z pewnością zadaje sobie wiele kobiet na wieść o tym, że jest w ciąży. Sprawdź jakie masz prawa – oto co kodeks pracy gwarantuje kobietom w ciąży i jak na ciężarną w pracy reaguje statystyczny Kowalski.
czytaj więcej
Przyszli rodzice nie mogą się dogadać
Ciąża
Czyli o różnicach między kobietami i mężczyznami, sztuce rozmawiania i wypracowywania kompromisów.
czytaj więcej
Czysto znaczy bezpiecznie
Ciąża
Teraz, kiedy jesteś w ciąży, Twój układ odpornościowy słabiej broni się przed atakiem groźnych drobnoustrojów. Dlatego w tym ważnym dla Ciebie okresie, w sposób szczególny powinnaś dbać o czystość i higienę Twojego domu.
czytaj więcej
Prawa kobiet w ciąży
Ciąża
Kiedy dowiedziałaś się o ciąży, rozpływałaś się ze szczęścia. Powiedziałaś swoim bliskim i dzieliliście tę radość razem. Nadszedł jednak moment, kiedy musisz zakomunikować w pracy, że spodziewasz się dziecka. Zastanawiasz się, co będzie dalej i jakich przywilejów możesz oczekiwać od pracodawcy. Jako przyszła mama będziesz decydować o kilku kluczowych kwestiach związanych z ciążą i porodem. Przeczytaj, do czego masz prawo.
czytaj więcej
Wywiad: Doula „Przyjaciółka od porodu”
Ciąża
Ciąża i poród to wyjątkowy, a zarazem bardzo trudny okres w życiu każdej kobiety. Niestety nie każda z nas może liczyć na opiekę najbliższych. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść nam doula. Osoba zaufana, zapewniająca pomoc fizyczną i psychiczną dla niedoświadczonych rodziców. O tym kim tak naprawdę jest doula oraz jak może przysłużyć się rodzącej kobiecie i jej partnerowi, rozmawiamy z zawodową doulą, Małgorzatą Swojak.
czytaj więcej
Bieganie w ciąży
Ciąża
Okres ciąży absolutnie nie musi wiązać się z rezygnacją z biegania. Bieganie powinno w tym czasie służyć zachowaniu dobrej kondycji i zapobiec nadmiernemu przyrostowi masy ciała.
czytaj więcej
Przed toksycznymi ludźmi chroń od poczęcia!
Ciąża
Jesteś w pierwszej ciąży. Odczuwasz radość, której jednocześnie może towarzyszyć lęk. O zdrowie dziecka, o to, jak poradzisz sobie z opieką i co dalej z pracą. To naturalne. Bardzo szybko w Twoim otoczeniu pojawią się osoby, które na tych niepokojach zaczną żerować. Oto klasyfikacja najpowszechniejszych toksycznych osób.
czytaj więcej
Na urlopie w ciąży
Ciąża
Marzysz o wakacjach, chciałabyś gdzieś wyjechać i odpocząć, ale nie wiesz czy nie zaszkodzi to oczekiwanemu dziecku? Nie jesteś pewna czy ufać obiegowym opiniom o tym co wolno, a czego nie wolno robić w ciąży? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania najczęściej trapiące kobiety w okresie wakacyjnym.
czytaj więcej
Lato a ciąża
Ciąża
Lato daje popalić wszystkim, bez względu na wiek, płeć i kondycję. Wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe dla przyszłych mam. Przed latem nie ma ucieczki, ale są sposoby, aby zminimalizować dyskomfort spowodowany upałem. Można się do niego przygotować, a kiedy nadejdzie - przestrzegać kilku zasad. Jakich? Poczytajcie.
czytaj więcej
Pierwsze ruchy dziecka w okresie ciąży
Ciąża
Od kiedy dowiedziałaś się że jesteś w ciąży, w Twojej głowie siedzą wszystkie najważniejsze i najbardziej wzruszające momenty tego szczególnego okresu: radość spowodowana pozytywnym wynikiem testu ciążowego, pierwsze USG, pierwsze bicie serca maluszka… Nic dziwnego, że z niecierpliwością oczekujesz pierwszych ruchów dziecka - namacalnych dowodów tego, że w Twoim brzuchu mieszka mały lokator.
czytaj więcej
Strona 2 z 6


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ