Wybierz swoją kolorystykę

Ciąża

Trymestry ciąży
Ciąża
Etapy ciąży dzielimy na tygodnie, miesiące i trymestry. Taki podział pomaga przyszłej mamie zorientować się co, dzieje się z nią i jej dzieckiem w konkretnym czasie trwania ciąży i ułatwia odliczanie czasu do porodu. Prawidłowa, donoszona ciążą trwa czterdzieści tygodni, co odpowiada dziecięciu miesiącom, czyli trzem trymestrom.
czytaj więcej
Ciąża pozamaciczna - czy test ciążowy ją wykryje?
Ciąża
Dzisiejsze urządzenia do monitorowania ciąży są w stanie wykryć ciążę pozamaciczną już we wczesnym stadium. A czy wyryję ją test ciążowy?

Pytamy eksperta

czytaj więcej
Dziecko owinięte pępowiną: kolizja pępowinowa
Ciąża
Sama myśl, że pępowina może się zapętlić wokół szyi dziecka, wywołuje u przyszłych mam przerażenie. Nie do końca słusznie. Wprawdzie nie można takiego stanu bagatelizować, ale nie należy dać się ponosić wyobraźni.
czytaj więcej
Ciąża biochemiczna
Ciąża
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Dziedziczenie: kolor włosów, kolor oczu, wzrost …
Ciąża
Zastanawiasz się jak będzie wyglądać Wasze dziecko? Sprawdź jaki kolor włosów i oczu będzie miała Twoja pociecha! Czy będzie wysoka czy niska?
czytaj więcej
Grupa krwi – dziedziczenie
Ciąża
Dziedziczenie grup krwi odbywa się według prawa Mendla, czyli reguły przekazywania cech dziedzicznych. Jaką będzie miało grupę krwi Twoje dziecko? Sprawdź!
czytaj więcej
Jak liczyć ruchy dziecka?
Ciąża
Pierwsze kopniaczki maluszka to coś, na co z niecierpliwością czeka każda przyszła mama. Na ich podstawie ciężarna wie czy w danej chwili dziecko śpi czy czuwa. Licząc ich częstotliwość może również ocenić kondycję swojego szkraba.
czytaj więcej
Otyłość a zajście w ciąże
Ciąża
Problem otyłości dotyczy coraz większej ilości kobiet – nie tylko na świecie ale również w naszym kraju. Statystyki mówią, iż około 50 procent kobiet w Polsce w wieku od 20 do 74 lat ma nadwagę lub jest otyła. Niestety dodatkowe kilogramy odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu. Drogie Panie, chcecie zajść w ciąże? Zadbajcie o swoją wagę
czytaj więcej
Urlop macierzyński 2013
Ciąża
Obecnie urzędujący minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział zmiany w 2013 roku, dotyczące możliwości wydłużenia urlopu macierzyńskiego. Nowe przepisy wejdą w życie 1 września 2013r.
czytaj więcej
Ciąża latem – co warto wiedzieć?
Ciąża
Ciąża to dla kobiety wyjątkowy czas przygotowań do narodzin dziecka, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla organizmu. Latem bardzo często przyszła mama staje przed dylematem: zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego, czy nie? Okazuje się, że urlop w ciąży, nawet w zaawansowanym stanie, jest możliwy. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
czytaj więcej
Strona 1 z 6


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ