Wybierz swoją kolorystykę

Planuję ciążę

Kwas foliowy: profilaktyka wrodzonych wad cewy nerwowej
Planuję ciążę
Wady wrodzone coraz częściej stają się problemem społecznym, są przyczyną umieralności i niepełnosprawności niemowląt oraz małych dzieci1. Rola kwasu foliowego w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej jest bardzo istotna – liczne badania naukowe potwierdziły ochronny wpływ kwasu foliowego dla rozwijającego się płodu.
czytaj więcej
Marihuana w ciąży
Planuję ciążę
Debata o legalizacji marihuany w Polsce trwa w najlepsze. Zwolennicy i przeciwnicy depenalizacji prześcigają się w argumentach, które mają potwierdzić ich racje. My postanowiliśmy zabrać szczególny głos w tej dyskusji. Przedstawiamy wyniki badań dotyczących palenia marihuany w ciąży.
czytaj więcej
In vitro finansowane przez państwo!
Planuję ciążę
Rządowy program „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego” zakłada, iż w ciągu 3 lat będzie mogło skorzystać z zabiegu in vitro ok. 15 tys. par. Program powstał na podstawie art. 48 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych.
czytaj więcej
Otyłość a zajście w ciąże
Planuję ciążę
Problem otyłości dotyczy coraz większej ilości kobiet – nie tylko na świecie ale również w naszym kraju. Statystyki mówią, iż około 50 procent kobiet w Polsce w wieku od 20 do 74 lat ma nadwagę lub jest otyła. Niestety dodatkowe kilogramy odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu. Drogie Panie, chcecie zajść w ciąże? Zadbajcie o swoją wagę!
czytaj więcej
Najlepszy czas na dziecko
Planuję ciążę
Tykający zegar biologiczny przez wiele kobiet odczuwany jest jako ogromny stres. Presja wywierana przez społeczeństwo, otoczenie, czy najbliższą rodzinę, ma nierzadko negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Tymczasem dylemat - kiedy najlepiej zdecydować się na dziecko? - pozostaje. Wątpliwości przybywa i niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
czytaj więcej
Mięśniaki a ciąża
Planuję ciążę
Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie znane. Te łagodne guzy narządu rodnego kobiety początkowo nie dają o sobie znać. Gdy urosną, mogą wywoływać dolegliwości. Warto je wyleczyć jeszcze w okresie planowania potomstwa. A co w czasie ciąży? Czy są niebezpieczne dla mamy i maluszka?
czytaj więcej
O wpływie diety na płeć dziecka
Planuję ciążę
Jeśli chciałybyście mieć wpływ na płeć swojego dziecka, warto przyjrzeć się swojej diecie. Odpowiednie odżywianie i dobór składników zwiększą bowiem wasze szanse na urodzenie maluszka o określonej płci.
czytaj więcej
Co należy jeść w ciąży?
Planuję ciążę
Każda kobieta wie, jak ważne jest odżywianie w trakcie ciąży, nie wszystkie jednak pamiętamy, że odpowiednia dieta powinna być stosowana jeszcze przed momentem poczęcia, aby przygotować nasze ciało do przyjęcia nowego życia.
czytaj więcej
Bliźnięta – podwójne szczęście…
Planuję ciążę
Jak powstają ciąże mnogie? Czy mamy na nie wpływ? Dlaczego bliźnięta wbrew pozorom najczęściej nie są identyczne?
czytaj więcej
Ciąża po czterdziestce
Planuję ciążę
Czasy gdy ciąża w dojrzałym wieku była głównie wynikiem „wpadki” to już przeszłość – dziś coraz więcej kobiet odkłada decyzję o powiększeniu rodziny, żyjąc w przeświadczeniu, że na potomstwo zawsze będzie czas. Statystyki mówią nie tylko o przesunięciu wieku, w którym kobiety rodzą swoje pierwsze dziecko, ale też o podwojeniu liczby pań, które zostają mamami ok. 40. roku życia. I choć postęp medycyny pozwala większości z nich spokojnie przetrwać okres ciąży, warto mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad późnego macierzyństwa.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ