Wybierz swoją kolorystykę

Niepłodność

In vitro finansowane przez państwo!
Niepłodność
Rządowy program „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego” zakłada, iż w ciągu 3 lat będzie mogło skorzystać z zabiegu in vitro ok. 15 tys. par. Program powstał na podstawie art. 48 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych.
czytaj więcej
Wywiad: Inseminacja
Niepłodność
Coraz więcej par boryka się z problem niepłodności. Dla wielu z nich, skutecznym sposobem doczekania się potomstwa jest poddanie się zabiegowi inseminacji. O wskazaniach, kosztach i efektach tej metody wspierania rozrodu rozmawiamy z dr n. med. Dariuszem Mercik – specjalistą endokrynologiem i ginekologiem-położnikiem.
czytaj więcej
Wywiad: Niepłodność u mężczyzn
Niepłodność
To nieprawda, że kwestia niepłodności dotyka wyłącznie kobiet. W dzisiejszych czasach, coraz więcej mężczyzn boryka się z problemem nasienia, którego dobra jakość jest potrzebna do zapłodnienia drogą naturalną. Na temat niepłodności męskiej rozmawiamy Szymonem Bakalczukiem, andrologiem w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej OVUM Rozrodczość i Andrologia.
czytaj więcej
Wywiad: Zapłodnienie in vitro
Niepłodność
Na całym świecie, miliony par dotyka problem niepłodności. Dla wielu z nich, jedyną nadzieją na potomstwo jest zapłodnienie pozaustrojowe. Na pytania dotyczące metody in vitro odpowiada dr Michał Małek z poznańskiej kliniki InviMed.
czytaj więcej
ENDOMETRIOZA - KOBIECOŚĆ, KTÓRA BOLI
Niepłodność
Bolesne miesiączkowanie, ból w czasie stosunku seksualnego, przewlekły ból brzucha, ból owulacyjny, ból okołomiesiączkowy, dolegliwości jelit lub pęcherza moczowego, ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nieprawidłowe krwawienia, problemy z płodnością i przewlekłe uczucie zmęczenia to objawy endometriozy, choroby występującej nawet u co 10 kobiety w wieku rozrodczym (między 15 a 50 r.ż.)
czytaj więcej
Nobel za in vitro
Niepłodność
Tegoroczną nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii otrzymał brytyjski biolog i fizjolog, twórca metody zapłodnienia pozaustrojowego - Robert Geoffrey Edwards. Wspólnie z Patrickiem Steptoe dokonał on pierwszego zapłodnienia in vitro, z którego 25 lipca 1978 r. narodziło się pierwsze "dziecko z probówki" - Louise Brown. Dlaczego ta metoda budzi tak wiele kontrowersji i co tak naprawdę oznacza dla przeciętnej rodziny?
czytaj więcej
Męskie nasienie pod lupą
Niepłodność
O wiele łatwiej jest zdiagnozować niepłodność mężczyzny niż kobiety. Wnikliwa ocena budowy męskich narządów płciowych oraz badanie nasienia w specjalistycznym laboratorium szybko pozwalają wykryć problem.
czytaj więcej
Zapalenie przydatków
Niepłodność
Statystyki dowodzą, że coraz więcej kobiet cierpi na nawracające stany zapalne przydatków. Źródłem infekcji są bakterie, które dostają się do organizmu najczęściej przez pochwę. Nieleczone infekcje mogą prowadzić do powikłań – najgroźniejszym z nich jest bezpłodność.
czytaj więcej
Problemy z tarczycą przyczyną niepłodności
Niepłodność
Każda z nas chciałaby mieć ślicznego i zdrowego bobaska. Niestety nie zawsze spełnianie marzeń jest takie proste. Problemy z tarczycą mogą się przyczynić do problemów z zajściem w ciążę.
czytaj więcej
Zespół policystycznych jajników
Niepłodność
Schorzenie to określane również jako zespół wielotorbielowatych jajników, dotyczy kobiet w wieku rozrodczym i stanowi jedną z głównych przyczyn niepłodności.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ