Wybierz swoją kolorystykę
   
W ciąży, dzięki hormonom oraz lepszemu ukrwieniu narządów rodnych, Twój apetyt na seks może wzrosnąć. Jeśli ciąża przebiega bez komplikacji, cieszcie się każdą chwilą spędzoną razem, sam na sam....

Pozycje seksualne w ciąży powinny być różne zależnie od zaawansowania ciąży. Trymestr pierwszy

Na początku ciąży zmiany w Twoim ciele są praktycznie niezauważalne. Brzuszek jeszcze nie urósł, nie musicie więc drastycznie zmieniać dotychczasowych upodobań. Jedynym problemem mogą być obolałe piersi. Uprzedź partnera, by bardzo delikatnie je pieścił. Jeśli nawet najdelikatniejszy dotyk sprawia Ci ból i jest nieprzyjemny, zrezygnujcie z tych pieszczot na czas ciąży. W tym trymestrze możecie dowolnie dobierać pozycje. Wybierzcie takie, które są dla Was najwygodniejsze, lecz na wszelki wypadek zwróćcie uwagę, by brzuszek i piersi nie były zbyt uciskane. Inspiracją może być pozycja boczna, w której partner leży z tyłu, oboje jesteście ułożeni na boku. Także pozycja „na jeźdźca” w której kobieta siedzi na leżącym na plecach partnerze, nie uciska brzucha i piersi. Dodatkowo kobieta może doskonale kontrolować głębokość penetracji.

Trymestr drugiDrugi trymestr to dla wielu kobiet czas bardzo miłych i intensywnych doznań seksualnych. Brzuszek jeszcze nie jest zbyt duży, by przeszkadzać. Okres dolegliwości z początku ciąży minął i co najważniejsze, minął także okres największego zagrożenia poronieniem. Jeśli oboje macie ochotę na seks, w pełni korzystajcie ze wspólnych chwil uniesienia. Już za kilka miesięcy nie będzie to takie proste.
W okresie tym nadal możecie kochać się w wielu pozycjach, nie bójcie się eksperymentować i szukać najprzyjemniejszych dla Was. Poza wyżej opisanymi, spróbujcie też pozycji „na pieska”. Kobieta klęczy podpierając się na łokciach, mężczyzna klęczy za nią, opierając swoje ręce na pośladkach lub biodrach partnerki.

Trymestr trzeciW ostatnich miesiącach ciąży, wraz z rosnącym brzuszkiem i zbliżającym się terminem porodu, chęć na miłosne igraszki może maleć. Coraz bardziej jesteś pochłonięta przygotowaniami różnych rzeczy dla maluszka i coraz częściej Twoje myśli krążą wokół niego, a nie wokół seksu. Jest jednak mnóstwo par, które niemal do samego rozwiązania oddają się miłosnym uniesieniom. Szaleństwo w sypialni, możecie w tym czasie zastąpić dużą dawką przytulania i pocałunków, to na pewno dobrze Wam zrobi i sprawi, iż nadal będziecie bardzo blisko ze sobą. Jeśli nie chcecie rezygnować ze współżycia, obok powyższych pozycji wypróbujcie tę, w której kobieta leży na plecach, partner na boku, blisko niej, partnerka przekłada nogi przez jego biodro. W tej pozycji partnerzy widzą się nawzajem a brzuch i piersi nie są uciskane. Jeśli zdarzy się, że po stosunku pojawi się ból, lub inne niepokojące objawy, powiedz o tym swojemu lekarzowi.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ