Wybierz swoją kolorystykę
   
To, jak szybko odzyskasz chęć na seks, w dużym stopniu zależy od tego, jaki miałaś poród. Daj sobie czas na odpoczynek. Gdy będziesz gotowa, znów w pełni będziesz się cieszyć bliskością fizyczną z partnerem.

Połóg jest okresem odpoczynku po porodzie i niekoniecznie kobieta ma ochotę na seks. Z pewnością nie możesz powrócić do miłosnych igraszek w okresie połogu, czyli przez 6 tygodni po porodzie. Po tym czasie umów się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa. Podczas wizyty, lekarz sprawdzi czy wszystko dobrze się zagoiło i powie Ci, czy możesz zacząć współżyć.

Dlaczego nie mam ochoty na seks?Może się zdarzyć, że mimo upływu okresu połogu i zapewnieniom lekarza, iż wszystko powróciło do normy, nadal nie będziesz miała ochoty na intymne zbliżenia. Powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze: po porodzie, Twój organizm produkuje mniej estrogenów, które wpływają na poziom libido. Poza tym, odkąd pojawił się nowy członek rodziny, większość czasu pochłania Ci karmienie, przewijanie, przytulanie maluszka, pranie i prasowanie jego ubranek. W czasie jego drzemek, w biegu nadrabiasz drobne prace domowe lub sama też ucinasz sobie drzemkę. Przy tak intensywnym planie dnia, ciężko wieczorem znaleźć siłę i ochotę na seks. Jeszcze inną przyczyną braku chęci do zbliżeń może być złe samopoczucie po porodzie. Jeśli miałaś nacinane krocze, górę może wziąć lęk, aby blizna nie pękła podczas współżycia. Możesz też wstydzić się swojego ciała przed partnerem, które po ciąży i trudach porodu, może jeszcze nie wyglądać idealnie.

Pamiętaj! Wszystkie powyższe problemy, to tylko sprawa przejściowa. Z czasem wszystko się unormuje. Odzyskasz siły, dobre samopoczucie a w miejsce początkowego chaosu, zagości nowy porządek.

Rozmowa dobra na wszystko!Nie zostawaj sama ze swoimi problemami i kompleksami. Porozmawiaj z partnerem, jemu też na pewno będzie łatwiej, gdy będzie wiedział w czym tkwi problem. W przeciwnym razie może poczuć się zwyczajnie odrzucony. Pamiętaj, iż dzidziuś w rodzinie jest nową sytuacją nie tylko dla Ciebie i nie tylko Ty możesz mieć w związku z tym różne odczucia i obawy.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ