Wybierz swoją kolorystykę
   
Twoje dziecko idzie do pierwszej klasy? Nie wie, jak wygląda szkolna rzeczywistość i jest trochę przerażone? To całkiem normalne! Bohaterowie książki ,,Asy z naszej klasy” autorstwa Patrycji Zarawskiej wprowadzą Twoją pociechę w świat lekcji i szkolnych przygód.

Julek, Kuba i Maciek to pierwszoklasiści, którzy przeżywają swoje pierwsze chwile w szkole. Spotkanie z panią nauczycielką, sadzenie fasolek, klasowe walentynki i bohaterskie zachowanie wobec starszych kolegów to tylko niektóre z ciekawych historii trzech muszkieterów.
,,I oto we trzech szliśmy uliczką w stronę naszych domów, a tamci, aż pięciu, stanęli nam na drodze. Pewnie czekali na mnie. I co teraz? ,,Trzeba się postawić” - przypomniałem sobie dobrą radę starszego brata.
A kyyyysz! - zawołałem.
Tamtych zamurowało. Stanęli jak wryci.
No coś ty? Tak to można powiedzieć do kota! - szepnął Maciek.
Eeee...pomieszało mi się- odmruknąłem. - To miało być po francusku. - Podrapałem się po głowie i nagle mnie olśniło. - Augard!*
Tamci wytrzeszczyli oczy.
Ęputu, tupuę** - wrzasnął Kuba”
Jak zakończyło się zmierzenie z chłopakami ze starszych klas? Tego dowiecie się z książki.

Przygody Julka i jego kolegów opisane są z dużą dawką humoru i na pewno zachęcą dziecko do pójścia do szkoły. Książka bardziej przypadnie do gustu chłopcom, gdyż trzej muszkieterowie to paczka przyjaciół, których łączy zasada ,,jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Z lektury płynie przesłanie, że najważniejsza jest przyjaźń i dzięki niej można poradzić sobie z każdą sytuacją.

To świetna lektura, która łączy dwa okresy w życiu dziecka- przedszkole i szkołę. Dzięki przygodom Julka i jego przyjaciół dziecko oswoi się z nową sytuacją i zmianami, jakie przychodzą wraz z rozpoczęciem nauki. Książka napisana jest żywym i energicznym językiem, gdyż wszystkie sytuacje opowiedziane są przez głównego bohatera, Julka. Dodatkowym atutem są komiksowe ilustracje, które oddają charakter opowieści.

Które z opowieści starszych kolegów o szkole okażą się prawdziwe, a które to bajka? Tego dowiecie się już 1 września.

*Francuskie: En garde! - do broni!
**Francuskie: Un pour tous, yous pour un! - Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ