Wybierz swoją kolorystykę
   

Wychowanie dziecka poprzez szacunek do niego i uznawanie odrębnej tożsamości dziecka. W akcji wystąpi wielu ekspertów.Na kobiecym portalu Wellnessday.eu już w maju rusza specjalna akcja społeczna kierowana do rodziców: DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK. “Świeżo upieczonym rodzicom łatwo jest pogubić się w nadmiarze informacji, często sprzecznych.”, mówi Beata Mąkolska, właścicielka portalu Wellnessday.eu, pomysłodawczyni akcji. “Mamy mnóstwo poradników, także nasi rodzice, babcie, znajomi, nawet sąsiadki, nie szczędzą nam tak zwanych dobrych rad. W tym całym chaosie zapominamy o tym co najważniejsze – o szacunku do tego małego człowieka, który ufa nam bezgranicznie. Jak wychować pewnego siebie, samodzielnego człowieka? Jak mówić do dziecka, żeby nas słuchało? Jak słuchać dziecka, żeby naprawdę je słyszeć? Co jeszcze możemy zrobić, aby nasz szkrab, wyrósł na mądrego, asertywnego, wartościowego człowieka? Właśnie na takie pytania będziemy starać się odpowiedzieć w naszej akcji.”

W ramach akcji wystąpi szereg specjalistów i ekspertów, m.in.: Małgorzata Krawczak, trenerka rozwoju i certyfikowany coach ICF, Mateusz Grygiel, psycholog i psychoterapeuta, Aleksandra Szygendowska, psycholog społeczny kliniczny, trener zajęciowy, Agnieszka Piasecka, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, Krystyna Łukawska autorka książki „Szczęśliwi rodzice – szczęśliwe dzieci” i inni.

Tematy poruszane w ramach akcji DZIECKO TEŻ CZŁOWIEK:-Jak budować w dziecku poczucie własnej wartości?
-W kręgu emocji dziecka i... rodziców
-Mądre rodzicielstwo: stawianie jasnych granic
-Gdy „nie” oznacza NIE, czyli jak nie zaprzeczać uczuciom i potrzebom dziecka
-Między intuicją matki, a tysiącem dobrych porad
-Zaufanie i bezpieczeństwo: być „adwokatem” swojego dziecka
-Kodeks dobrego rodzica
-Konkurs dla rodziców i maluszków

Patronat medialny nad akcją objął magazyn “Dziecko Najlepsza Inwestycja” (http://zakupydladziecka.pl) oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (http://gwp.pl)

PATRONAT HONOROWY nad akcją objął RZECZNIK PRAW DZIECKA.

Więcej na www.wellnessday.eu

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ