Wybierz swoją kolorystykę
   
Miło nam poinformować, że portal eMaluszki.pl po raz drugi objął patronatem medialnym Akcję Społeczną „Dzielę się książkami”. Akcja w 2012 roku organizowana jest przez Fundację „Dziecko i Kultura” (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Warszawskimi Targami Książki i Fundacją „Miasto Słów”.
Od 10 do 13 maja, przez cały czas trwania Warszawskich Targów Książki, wszystkie chętne dzieci (i dorośli też) mogą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych.
Część książek zostanie przekazana także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Na stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji „Dziecko i Kultura” (A119) będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.
Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o Akcji, do drukowania plakatu, a także osobistego – wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Warszawskie Targi Książki
Data i miejsce:
10 - 13 maja 2012
Pałac Kultury i Nauki
Warszawa, pl. Defilad 1
Godziny otwarcia:
10 maja 2012 (czwartek) od 10.00 do 18.00
11 maja 2012 (piątek) od 10.00 do 19.00
12 maja 2012 (sobota) od 10.00 do 19.00
13 maja 2012 (niedziela) od 10.00 do 17.00

Pierwsza edycja akcji społecznej „Dzielę się książkami”, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją „Miasto Słów” w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju. Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów – Radio Kraków, „Dziennik Polski”, Biblionetka.pl itp. Serdecznie zapraszamy do udziału w Akcji!

Więcej o Akcji na stronach:
www.dzielesieksiazkami.pl
www.dzieckoikultura.pl

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ