Wybierz swoją kolorystykę
   
Każdego dnia jesteśmy zabiegani i w natłoku obowiązków nie zawsze mamy czas na czytanie naszym dzieciom bajek na dobranoc. Nie powinniśmy zapominać, że czytanie maluchom wspomaga ich rozwój, uczy nowego słownictwa oraz pomaga kształtować wrażliwość małego człowieka. Z pomocą przychodzi nam fantastyczny audiobook „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci” wydany nakładem Wydawnictwa Drzewko Szczęścia.

„Tańcowały dwa Michały,
Jeden duży, drugi mały,
Jak ten duży zaczął krążyć,
To malutki nie mógł zdążyć.
Tańcowały dwa Michały,
Jeden duży, drugi mały,
Tak tańcują dookoła,
Aż im pot się leje z czoła.”


Audiobook zawiera najpiękniejsze wiersze największych polskich poetów oraz ludowe rymowanki doskonale znane nam z dzieciństwa. Na płycie znalazły się m.in. wiersze ludowe opracowane przez Zofie Rogoszównę (Wlazł kotek na płotek; A-a, kotki dwa; Sroczka kaszke warzyła; Tańcowały dwa Michały), bajki Ignacego Krasickiego (Żółw i mysz; Lis i osioł; Kruk i lis), wiersze Aleksandra Fredry (Małpa w kapieli; Osiołkowi w żłoby dano), Adama Mickiewicza (Lis i kozieł, Zajac i żaba), Marii Konopnickiej (Pojedziemy w cudny kraj; Parasol; Zła zima) oraz wiele innych klasyków polskiej literatury. Słowem - 38 minut słuchania!

„Już był w ogródku, już witał się z gąską
Kiedy skok robiąc, wpadł w beczkę wkopaną,
Gdzie wodę zbierano
Ani pomyśleć o wyskoczeniu.
Chociaż wody nie było i nawet nie grząsko
Studnia była na półczwarta łokcia,
Za wysokie progi
Na lisie nogi.”


Słuchając klasycznych utworów znajdujących się na płycie rodzice mają okazję wybrać się w sentymentalną podróż do swoich lat dziecinnych oraz przekazać dzieciom cenną wskazówkę na przyszłość – jak ogromną wartość ma polska literatura.
Audiobook stanowi świetne uzupełnienie książki „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”, dzięki takiemu zestawowi możemy sami czytać maluchom lub wspomóc się wierszami w wydaniu audio, które rewelacyjnie interpretuje Jan Wojciech Poradowski.

Więcej na temat płyty znajdziecie na stronie Wydawnictwa Drzewko Szczęścia.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ