Wybierz swoją kolorystykę
   
Relacje z rodzicami i opiekunami w pierwszych latach życia malucha stanowią najważniejszy element budowania poczucia szczęścia u dziecka. Książka „Wychowaj szczęśliwe dziecko” zawiera praktyczne i sprawdzone porady, które pomogą zbudować dobre relacje z dzieckiem oraz sprawić, żeby było szczęśliwe. Poradnik podpowiada, jak rozwiązywać problemy i rozmawiać na trudne tematy. Uczy, jak być stanowczym rodzicem, a jednocześnie okazywać dziecku miłość i szacunek.

Wychowaj szczęśliwe dziecko to pozycja obowiązkowa dla rodziców, którzy chcą stworzyć silne więzi ze swoimi dziećmi.„Poczucie szczęścia zapewnia dziecku silna więź z rodzicami. Dzieci, którym zapewniono bezpieczeństwo i które czują się kochane otrzymują kapitał niezbędny do budowania dobrych relacji w przyszłości. […] Budowanie dobrych relacji z własnymi dziećmi nie jest łatwe, zwłaszcza ze sami jako rodzice jesteśmy obciążeni doświadczeniami z własnego dzieciństwa. Naukowcy odkryli, że kluczem do zrozumienia naszych relacji z dziećmi jest to, w jaki sposób postrzegamy swoje młode lata. Uświadomienie sobie tego jest pierwszym krokiem do przełamiania negatywnych wzorców z przeszłości. Rodzice dodatkowo muszą sobie radzić w procesie wychowawczym z zagrożeniami, których w ich młodości nie było – np. z wszechobecną reklamą, stałym dostępem do Internetu i związanym z tym kontaktem z rzeczywistością wirtualną, a także stresującym systemem nauczania.”

Lekturę książki rozpoczynamy od „zatrzymania się”. Ta niezwykle prosta, ale jakże przydatna umiejętność pozwala nam wziać głęboki oddech, pomyśleć zanim emocje wezmą górę nad naszym zachowaniem. Będąc świadomym własnych uczuć i myśli lepiej nam zrozumieć emocje i potrzeby naszych dzieci.
W drugim rozdziale dowiadujemy się jak wiele informacji na temat nas samych tkwi w naszych doświadczeniach z dzieciństwa. Zrozumienie, że najlepszy rodzic dla Twojego dziecka to nie rodzic idealny, ale wystarczająco dobry, kochający i zdecydowany, pozwoli na stworzenie trwałych fundamentów do budowania rodzinnego szczęścia.
W dalszych częściach książki poznajmemy m.in. co dzieci okazują nam poprzez swoje zachowanie, jak ważne jest docenianie maluchów, jak radzić sobie w sytuacjach problemowych, napadach złości, czy konfilktach między rodzeństwem. A wszystko to zaprezentowane w przyjaznej formie i opatrzone wieloma przykładami wziętymi z życia. Ponadto dzięki ćwiczeniom, pytaniom oraz miejscom na notatki, książka może stać się naszym dobrym duchem, gdy znajdziemy się w sytuacji wymagającej podjęcia trudnej decyzji.

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?
- radzi, w jaki sposób okazywać dzieciom wsparcie i jak do nich mówić, żeby chciały się dzielić swoimi problemami
- daje praktyczne wskazówki, jak unikać nieporozumień oraz jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe
- pokazuje konkretne sytuacje z życia innych rodzin i uczy, jak wychować dziecko, które będzie świadome własnych uczuć, odpowiedzialne i pewne siebie

O autorkach:
Glenda Weil i Doro Marden – od ponad 30 lat zdobywają doświadczenie, prowadząc grupy wsparcia i warsztaty, podczas których wysłuchują rodziców, analizują różne problemy i pomagają w ich rozwiązaniu. Twierdzą, że rodzicielstwo jest sztuką wymagającą ciągłego doskonalenia.

Więcej informacji o serii na: www.SamoSedno.com.pl

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ