Wybierz swoją kolorystykę
   
Czy w życiu maluchów otoczonych elektroniką i nowymi technologiami znajdzie się miejsce dla muzyki klasycznej? „Bajka o Mozarcie” to wspaniała okazja, aby opowiedzieć dziecku historię powstawania znanych utworów muzyki klasycznej oraz przybliżyć sylwetkę sławnego światowego kompozytora.

Bajka o Mozarcie to fantastyczna przygoda po historii powstania znanych utworów muzyki klasycznej.„Żył w Salzburgu pewien chłopiec, Co muzyczne miał zdolności. Grał na skrzypcach, klawesynie, Ku rodziców swych radości.”

Tak zaczyna się książka Joanny Wiśnios o jednym z największych kompozytorów w dziejach muzyki – Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie. Bajka jest adresowana przede wszystkim do starszych przedszkolaków oraz do czytelników rozpoczynających szkolną edukację. W żartobliwy sposób przybliża ona przyszłym melomanom (i nie tylko) postać genialnego kompozytora, który już wieku 6 lat skomponował swój pierwszy utwór. Książka opowiada o perypetiach artysty, począwszy od jego dzieciństwa aż do czasów, kiedy jako kompozytor i wirtuoz osiągnął największe sukcesy. Laktura bajki pomoże dzieciom poznać świat muzyki, charakterystyczne cechy minionej epoki oraz zachęci do słuchania muzyki klasycznej i poszerzania horyzontów dziecka.
Książka pomaga kształtować wrażliwość muzyczną dziecka, dzięki płycie CD z nagraniem oprawionej muzycznie bajki dziecko może poznać utwory Mozarta, a treść bajki stanie się dla niego jeszcze bardziej interesująca.

Na końcu książeczki znajduje się „Słowniczek wyrazów nie zawsze zrozumiałych” dzięki któremu maluch dowie się co oznaczają trudniejsze słowa użyte w bajce np. kapelmistrz, kloszard, pryncypał, czy razon. Wyjaśnienie znaczeń trudniejszych słów pomoże wprowadzić młodego czytelnika w realia epoki, w której dorastał Mozart.
Bajka została wydane w twardej, eleganckiej oprawie, opatrzona jest pięknymi ilustracjami Zenona Andrzeja Remi, dzięki czemu lektura książki będzie prawdziwą przyjemnością i na długo pozostanie w pamięci dziecka.

Więcej informacji na temat książki na stronie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ