Wybierz swoją kolorystykę
   
Czas Bożego Narodzenia to okres rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, rozmów i…zabawy. Zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka dziecko, nie ma mowy o nudzie. Telewizor czy komputer to nie jedyny sposób spędzania świątecznego czasu. Oto kilka pomysłów na wspólne, rodzinne zabawy z najmłodszymi.

Zabawy z dziećmi w okresie światecznym mogą być świetną frajdą dla całej rodziny.

Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdkaDzieci zazwyczaj nie mogą doczekać się choinki. Kapitalnym pomysłem jest samodzielne zrobienie ozdób świątecznych. Łańcuch z kolorowego papieru, wspólny wypiek pierników choinkowych, robienie aniołów z masy solnej to kapitalny pomysł na spędzanie czasu w okresie przygotowań do świąt. W sklepach dostępne są również zestawy do malowania bombek. Specjalne farby i brokat sprawią, że Wasza choinka będzie niepowtarzalna, bo udekorowana własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Nie masz ochoty na kolorowe bombki? Powieście wspólnie na nitkach kolorowe zdjęcia Waszego maluszka. W świetle lampek będą się prezentowały fantastycznie.

Zabawy w fotografaNie ma piękniejszej, świątecznej pamiątki niż wspólne zdjęcia. Kupcie sobie czapki mikołajowe i zróbcie mnóstwo zdjęć: z prezentami, przy choince, przy wigilijnym stole. Starszy maluch może zrobić sam zrobić fotografie łatwym w obsłudze aparatem. A może uwiecznicie radosne chwile przy pomocy kamery?

Gdzie jesteś piernikowy ludziku?W pierwszy dzień świąt, zaraz jak zapadnie zmrok, zapalcie zimne ognie. W różnych częściach mieszkania pochowajcie piernikowe ludki (mogą być wcześniej wspólnie zrobione). Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich. Nagroda? Tysiąc całusów lub przytulaki - łaskotki.

Śniegu mocGdy za oknem śnieg, pora ulepić wielkiego bałwana. Pomoc taty niezbędna! Ubierzcie się ciepło i wyczarujcie śnieżnego stwora. Zabierzcie sanki, zróbcie wyścigi. Wojna na śnieżki? Czemu nie!

Kolędowe tańceKażde dziecko uwielbia podrygiwanie w ramionach taty lub mamy. Wybierz radosne aranżacje polskich kolęd (np. Arka Noego) i tańczcie w rytm muzyki.

Moje nowe zabawkiNieważne, kto je przynosi (Aniołek, Gwiazdka czy Dziadek Mróz). Ważne, że w wieczór wigilijny, w magiczny sposób znajdują się pod choinką. Prezenty, czyli w przypadku dzieci – zabawki. Okres świąteczny to dobry czas na wybudowanie wielkiej wieży z klocków, zagranie w nową grę planszową czy wspólne rysowanie nowymi kredkami.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ