Wybierz swoją kolorystykę
   
Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóstego roku życia mózg kształtuje się aż w 80% – właśnie wtedy następuje rozwój możliwości intelektualnych, jakimi człowiek będzie dysponował przez resztę życia.

Z książki rodzice dowiedzą się m.in., jak kreatywnie wspomagać rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy życia, jak w pełni wykorzystać jego wrodzony potencjał i rozwijać zdolności. Rodzice przekonają się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych to okazja do fantastycznej zabawy i sposób na przyjemne spędzanie czasu. Unikalne i sprawdzone pomysły wspólnych gier i zabaw, których nie znajdziecie w Internecie, wskazówki i porady opracowane przez autorów – psychologów i rodziców – pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby malucha. Dzięki licznym ćwiczeniom, ciekawostkom oraz przykładom dowiecie się, jak bez presji i stresu zachęcić dziecko do poszerzania wiedzy i jak obudzić w nim pasję małego odkrywcy.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

- podpowiada, jak wybrać najlepszą, a nie najmodniejszą, metodę wychowawczą dla twojego dziecka
- objaśnia, jak w interesujący sposób przekazywać wiedzę dzieciom
- uczy, jak wspomagać pamięć i koncentrację oraz rozwój emocjonalny malucha
- doradza, jak bez zbędnego wysiłku i dużych nakładów finansowych zorganizować edukacyjne zabawy w domu
- przedstawia sprawdzone pomysły na przyjemne i efektywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem

Książka przeznaczona jest dla rodziców niemowlaków jak również przedszkolaków, w przystępny i zrozumiały sposób przekazuje wiedzę zdybytą przez autorów w toku doświadczenia zawodowego oraz doświadczenia życiowego. Jako rodzice trójki dzieci doskonale rozumieją potrzeby oraz możliwości rozwoju maluchów już od pierwszych chwil.
Przygodę z kreatywnym rozwojem dziecka rozpoczynamy od zrozumienia podstawowych mechanizmów rzadzących ludzkim umysłem, poznajemy jak kształtują się zmysły, dlaczego ćwiczenia sprawnościowe są tak ważne w stymulowaniu rozwoju, nie tylko fizycznego, dlaczego powinniśmy czytać dzieciom. W dalszej części książki przechodzimy do bardziej złożonych zagadnień jak nauka czytania, matematyki, języków obcych, czy przekazywanie dziecku wiedzy z rozmaitych dziedzin oraz poznawanie rzeczywistości poprzez zajęcia poza domem.
„Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?” zawiera liczne przykłady, ciekawostki, ćwiczenia oraz wskazówki, które każdy rodzic z łatwością może zastosować w codziennym życiu. Książka jest bardzo przejrzyście skonstruowana, najważniejsze elementy zebrane są w ramki, dzięki czemu w każdej chwili z łatwością możemy sięgnąć do wybranych fragmentów.

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami trójki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Więcej informacji o serii na: www.SamoSedno.com.pl

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ