Wybierz swoją kolorystykę
   
W życiu kobiety przychodzi raz tylko taki czas, kiedy natura z taką swobodą i bez większego sprzeciwu z naszej strony ingeruje w nasz wygląd. Ciąża-magiczny czas. Czasem za sprawą wielkiej miłości, czasem za sprawą przypadku, jednak czy tego chcemy czy nie musimy zmierzyć się z wielkimi zmianami jakie zachodzą w naszym organizmie. Rewolucja hormonalna daje się czasem mocno we znaki, choć robiąc ostateczny bilans możemy zauważyć więcej zysków niż strat.

O urodę w ciąży można dbać na wiele sposobów m.in. stosując odpowiednie kosmetyki. To co prawda rzadkość, jednak upieram się przy twierdzeniu że nic nie czyni kobiety bardziej kobiecej niż przebyte ciąże i macierzyństwo. Jako podwójna mama spędziłam dokładnie 18 miesięcy w tym magiczno-kosmicznym stanie zwanym  błogosławionym. Myślę że największą uwagę trzeba poświęcić pielęgnacji skóry brzucha bo to ona niestety bywa a trakcie ciąży najmocniej "nadwyrężona". Osobiście uważam, że najważniejsze jest aby była regularnie nawilżona, jednak nie jestem zwolenniczką wydawania mnóstwa pieniędzy na najdroższe kremy . Z czystym sumieniem zalecam stosowanie oliwki dla dzieci minimum dwa razy dziennie . Najważniejsze aby nie dopuścić do zbytniego wysuszenia bo wówczas skóra traci gęstość , a przerzedzona zaczyna pękać.

Mówi się że rozstępy  są  uwarunkowane genetycznie, ja osobiście uważam że są one wynikiem błędów żywieniowych oraz konsekwencją dzisiejszego trybu życia. Trudno u naszych mam czy babek dopatrzeć się rozstępów gdziekolwiek, a rodziły zapewne dużo więcej dzieci niż kobiety w czasach obecnych. Jako zwolenniczka zdrowego trybu życia zachęcam do wykluczenia z jadłospisu napojów na bazie sztucznych barwników oraz  gazowanych. Pijmy wodę drogie panie, zwłaszcza  w ciąży,  w jak największych  ilościach . To nie jest mit, bo woda daje nam nawilżenie, a duża ilość spożywanych płynów działa moczopędnie, wobec tego woda również oczyści nas z toksyn. Dodatkowo, o ile kwasy owocowe cudownie sprawdzają się w pielęgnacji skóry twarzy, o tyle jeśli chodzi o pielęgnację ciała zaufajmy kosmetykom na bazie wody termalnej. Avene, La Roche Posay, Vichy czy też rodzimy  Iwostin. Skóra na ciele potrzebuje lipidów a balsamy i mleczka wymienionych firm na pewno nam to zagwarantują. Może nie uraczą nas cudownym zapachem brzoskwiń czy wiśni ale myślę że w połączeniu z konsumpcją świeżych owoców czy warzyw  będą równie przyjemne.

Kolejnym wspaniałym  kosmetykiem jest woda termalna w sprayu, która w ciąży może przynieść prawdziwą ulgę. Możemy pryskać się od stóp do głów , zaczynając od twarzy przez szyję , dekolt , piersi kończąc na brzuszku. Nie szukajmy cudów koleżanki, czerpmy z natury. Nie dajmy się zwieźć konsumenckim pułapkom w postaci tabletek, witamin, oraz zbyt drogich kosmetyków.

Zaufajmy naturze , wodzie, owocom, warzywom. A  na koniec zróbmy bilans zysków i strat. Mam gorszy brzuch, ale krąglejsze biodra, pełniejszy biust. I nic nie czyni mnie piękniejszą niż pełen miłości wzrok dziecka , a  żaden krem nie ma takiej mocy jak  usłyszane gdzieś w biegu " kocham cię mamo ".

Źródło: www.uroda.com


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ