Wybierz swoją kolorystykę
   
Wyobraź sobie, że opiekujesz się swoim dzieckiem: karmisz je, przewijasz, oprócz tego zajmujesz się domem: gotujesz, sprzątasz i przy tym wszystkim masz czas dla siebie – czas na ulubioną książkę, serial, na wyjście z koleżanką na zakupy. Niemożliwe? Możliwe, bo z wszystkimi obowiązkami młoda mama nie zawsze musi być sama!

Ciąża zmienia wiele w zyciu kobiety, jednak nawet będąc mamą można znaleźć czas dla siebie. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, życie kobiety po urodzeniu dziecka zaczyna się, a nie kończy. Dziecko zmienia życie mamy o 180 stopni, ale nie przekreśla wszystkich przyjemności i planów. Zobacz, jak być mamą i nie zwariować!

Nie wszystko na Twojej głowieWiele młodych mam chce sprostać wszystkim wyzwaniom, które często same sobie stawiają. Nikt przecież nie wymaga od Ciebie abyś była niańką, kucharką i sprzątaczką na raz! Oczywiście, w każdej z tych ról możesz sprawdzić się doskonale, ale podchodząc do wszystkiego z umiarem. Zanim zapragniesz być perfekcyjną mamą i zacznie dopadać Cię depresja z powodu tego, że zbyt wysoko stawiasz sobie poprzeczkę, uświadom sobie, że idealna mama nie istnieje. Zrób mały test: zobacz, co się stanie, gdy pranie zaczeka jeszcze jeden dzień. Nie dość, że będziesz bardziej wypoczęta, to następnego dnia szybciej się z nim uporasz.

Pomóż sobie pomócTaki sam obowiązek opieki nad dzieckiem spoczywa na mamie, jak i tacie malucha. Być może jesteś jedną z wielu kobiet, które dumnie biorą wszystko na siebie i to wytrzymują, ale do czasu. Kiedy naprawdę czujesz, że już nie dasz rady i masz ochotę, żeby ktoś pomógł Ci w obowiązkach, nie odmawiaj pomocy! Nie musisz chować złości i frustracji pod uśmiechniętą maską. Od tego masz bliskich żeby Cię wysłuchali. A gdy pojawia się problem do rozwiązania-co dwie głowy, to nie jedna!

Zadbaj o… siebie!Twój umysł i Twoje ciało przeżywają teraz szok. Pozwól sobie na przyjęcie zmian bez obwiniania samej siebie: zła kondycja psychofizyczna, rozciągnięta skóra, żylaki-przecież nie da się tego uniknąć! Regularne ćwiczenia, relaksująca kąpiel, nowa fryzura i makijaż pozwolą Ci znów poczuć się dobrze we własnej skórze. W zdrowym ciele zdrowy duch – Twój maluch będzie szczęśliwy jeśli będzie czuł, że ma szczęśliwą mamę!

Masz prawo do odpoczynku!„Nie mam czasu”, „Nie mogę sobie na to pozwolić” – to największy wróg żeby coś zmienić. Mówiąc, że nie masz czasu na czytanie książki, czy wyjście do kina, na pewno go na to nie znajdziesz. Spotkanie z koleżankami raz na jakiś czas na pewno nie zaburzy spokoju w domu, a pozwoli podzielić się doświadczeniami, rozerwać się i zapomnieć na chwilę o obowiązkach.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ