Wybierz swoją kolorystykę
   
„Ma być wygodnie”- Tak myśli zdecydowana większość kobiet w ciąży, wybierając dla siebie garderobę. W sumie nic dziwnego, zważywszy na przybywające kilogramy, zaokrąglający się brzuszek, opuchnięte stopy. Komu tam szpilki w głowie czy seksowna mini?! Zwłaszcza po nieprzespanej nocy. Pytanie tylko czy wygodnie oznaczać musi byle jak?

Uroda w ciąży może zostać podkreślona poprzez delikatny makijaż i delikatne upięcie włosów. Czy jako przyszła mama jesteś w 100% zwolniona z obowiązku dbania o siebie na co dzień tylko dlatego, że jesteś w błogosławionym stanie? Zapewniam, że nawet tak cudowny stan jak ciąża nie powoduje ślepoty u mijających Cię na ulicy ludzi. Niestety, jesteśmy nieustannie obserwowani, oceniani i choćby nie wiem jakie wzruszenie wywoływałby zaokrąglony brzuszek, to jednak nadal będziesz oceniana od stóp do głów. Ktoś może pomyśleć, że się czepiam, że to ciężki czas, że 100% uwagi powinnaś poświęcać maluchowi a nie ciuchom czy fryzurze. To błąd. Bo bez względu na to jak ważne jest dla Ciebie dziecko, powinnaś mieć w sobie odrobinę zdrowego egoizmu i pomyśleć również o sobie-matce swojego dziecka. Kobiecie eleganckiej i zadbanej, kobiecie z klasą.

Jedną z zasadniczych kwestii dobrego wizerunku jest zadbana twarz i włosy. Już standardem wśród kobiet ciężarnych i nie tylko, jest upinanie włosów (często nie umytych) w kucyk lub jego podobieństwo za pomocą frotki.

Zamiast tego szpecącego gadżetu proponuję upinać odświeżone włosy w klasyczne koki, nadające kobiecie elegancji i schludności lub poradzić się fryzjera w kwestii obcięcia, które nie będzie dla Ciebie problemem przy porannym ułożeniu włosów. Chcesz przed lustrem spędzić jak najmniej czasu? - dobre obcięcie jest zasadniczym warunkiem spełniającym Twoje oczekiwania. Pozbądź się mysiego koloru czyli ufarbuj włosy na odcień, który Cię ożywi. Jeśli ze względu na ciążę boisz się użycia standardowych farb stosowanych w salonach, poradź się specjalisty odnośnie stosowania naturalnych barwników czy produktów, przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży.

Makijaż również nie musi sprawiać problemów przyszłym mamom. Ważne jest, aby wyglądać świeżo i promiennie, bez potrzeby nakładania całej masy kosmetyków. Toteż poza odpowiednim odżywianiem skup się na odświeżeniu cery z zewnątrz. Na start użyj kremu nawilżającego, odpowiedniego dla Twojego typu cery. Jeśli lubisz delikatny makijaż, muśnij policzki różem a do podkreślenia oka zastosuj tusz do rzęs aby nieco rozpromienić, wydobyć twarz. Usta zaś pokryj delikatnym błyszczykiem. Zmęczone oczy możesz łatwo przywołać do porządku nakładając korektor rozświetlający okolice oczu. Jeden trik a tak wiele zmienia... Zważywszy na szczególna dbałość o dziecko w tym okresie dobrze jest stosować kosmetyki mineralne, wykonane z naturalnych składników. I to w zasadzie tyle. Mając te podstawowe kosmetyki w torebce, w każdej chwili możesz podkreślić look i wyglądać świeżo.

To wszystko zajmuje dosłownie 5 minut przed lustrem, a zmienia kompletnie postrzeganie nas jako kobiety. Warto poświęcić te parę minut z myślą tylko o sobie.

Patrycja Michalak
stylistka
www.patrycjamichalak.pl


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ