Wybierz swoją kolorystykę
   
Bluszcz marzeń sięgający swymi pędami do białych obłoczków. Eliksir Dobroci o smaku poziomek. Pracownia artystyczna, w której maluje się skrzydełka motylom. Wyścigi orzechowych łodzi o Puchar Czarodziejskiej Fali. Zaczarowana magnolia pełniąca funkcję bramy łączącej dwa odległe światy. Ludzkie łzy jako broń solna. Kraina Shelter oznaczająca schronienie, zacisze.

„Eliksir Dobroci” to opowieść o leśnych tajemnicach, elfiej rodzinie królewskiej oraz perypetiach głównej bohaterki - Diviany. W książce charakterystyczne jest przesłanie dobroci, miłości i przyjaźni - wartości ponadczasowych, o których obecnie często się zapomina. Przedstawiona historia silnie porusza wyobraźnię dziecka, jednocześnie ucząc i umilając czas.

Autorka książki przenosi czytelnika w pełen magii, zaczarowany świat elfów, gdzie życie płynie radośnie i spokojnie. Główna bohaterka książki księżniczka Diviana bezskutecznie poszukuje miłości. Pewnego dnia na swojej drodze spotyka rannego jeża, udziela mu pomocy, a jeż od tej chwili staje się jej dobrym przyjacielem. Księżniczka nawet nie podejrzewa, że to spotkanie całkowicie odmieni jej samotne życie.

Autorka nie spieszy się z opowieścią i powoli, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły wprowadza czytalnika w magiczny świat małych stworzeń. Dzięki „Eliksirowi dobroci” dzieci mają fantastyczną okazję przenieść się do świata elfów i uruchomić pokłady wybraźni, a rodzice chociaż na chwilę oderwać się od obowiązków i monotonii dnia codziennego. Książka idealnie wpisuje się w nurt popularnych za sprawą Harry'ego Potter'a książek fantasy o alternatywnym świecie, gdzie króluje magia. „Eliksir dobroci” będzie idealną propozycją dla dzieci, które są jeszcze zbyt małe na lekturę przygód sławnego czarodzieja, a rodzice chcieliby w jak najlepszy sposób wspierać rozwój wyobraźni swoich maluchów.

Magdalena Ciesielska (z domu Hełmecka) - ur. 29 grudnia 1978 r. w najstarszym mieście w Polsce - Kaliszu. Humanistka, od najmłodszych lat zafascynowana bajkami i legendami, książkami znanych i mniej znanych autorów. Swoje cudowne dzieciństwo, pełne przygód i atrakcji, zawdzięcza rodzicom, rodzeństwu oraz dwóm miejscowościom o nazwie Niedźwiady i Brzeziny. Zamiłowanie do literatury oraz historii kontynuowała na studiach filologicznych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2003 r. uzyskała tytuł magistra filologii polskiej (specjalność dziennikarska). Pracowała jako reporter i prezenter radiowy, redaktor i korektor w wydawnictwach. Od 2007 r. zawodowo zajmuje się copywritingiem. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Novaeres.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ