Wybierz swoją kolorystykę
   
Słoneczne, gorące lato cieszy i pozwala naładować akumulatory na cały rok. Jeśli jednak większą część wakacji spędzasz z maluchem w mieście, musisz dbać o niego w wyjątkowy sposób.

Cienkie i przewiewne ubranka to podstawa letniego wypoczynku malucha. Niezależnie od tego, gdzie jesteś: na spacerze, w parku czy w mieszkaniu, pamiętaj, że dzieci odwadniają się szybciej niż dorośli. Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, by nie dopuścić do przegrzania.

UbrankaZadbaj o maksymalną wygodę malucha. Z niemowlęcej mody nigdy nie wychodzi bawełna i gładkie fasony. Zrezygnuj z guzików, zamków, koronek i ozdóbek, które znacznie obniżają swobodę niemowlaka. Postaw na komfortowe i przewiewne stroje. Jeśli w domu jest gorąco, maluch może leżeć w samej pieluszce, a do snu przykrywaj go flanelową koszulką. Jeśli wychodzisz z nim na dwór na główkę załóż obowiązkowo bawełnianą czapeczkę lub kapelusz z szerokim rondem.

SpaceryJeśli nie musisz, staraj się nie wychodzić na dwór między godziną 10 a 16. Pamiętaj też, że skóra małego dziecka jest dużo cieńsza i pod żadnym pozorem nie można jej opalać. W wózku lepsza od podniesionej „budy” będzie parasolka, która nie tylko ochroni przed promieniami, ale i zapewni przewiew. Na spacerze przyda się woda w sprayu - przyniesie ulgę Tobie i Twojemu dziecku. Weź także zapas wody do picia i ewentualnie jedzenie w słoiczku. Oryginalnie zapakowane posiłki nie zepsują się nawet na upale.

W domuNie możesz powstrzymać się przed włączeniem klimatyzatora lub wiatraka, mimo że takie urządzenia bywają przyczyną przeziębień i gardłowych niedyspozycji? Nie musisz z nich rezygnować, ale stawiaj je w oddaleniu od malucha. Wokół nich rozwieś nasączone wodą pieluszki czy bawełniane ręczniki, które dodatkowo nawilżą i ochłodzą pomieszczenie.

Picie i jedzenieJeśli karmisz malca piersią, przystawiaj go wtedy, kiedy tego zażąda. Twoje mleko, a zwłaszcza jego początkowe krople są bardziej wodniste i lepiej gaszą pragnienie. Jeśli Twój maluch pije mieszankę, pamiętaj aby dawać mu do picia coś jeszcze. Najlepsza będzie woda, ponieważ skutecznie gasi pragnienie w odróżnieniu np. od kolorowych soczków. Nie martw się, jeśli dziecko będzie miało mniejszy apetyt niż do tej pory. Upał zniechęca do smakowania nawet najlepszych rarytasów. Najważniejsze, aby maluch dużo i regularnie pił.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ