Wybierz swoją kolorystykę
   
„Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wielkim mieście czy w malutkiej miejscowości, czy jest to Twoje pierwsze dziecko czy czwarte, czy z pasją rozwijasz karierę czy też masz zamiar poświęcić się budowaniu szczęśliwego domu, jest coś, co łączy Cię ze wszystkimi innymi ciężarnymi kobietami na świecie: pragniesz urodzić zdrowe maleństwo i pragniesz także by poród był jak najłatwiejszy.”

Książka „Ciąża i poród bez obaw” Igi Czarneckiej, wydana nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego jest swego rodzaju podręcznikiem do psychologii ciąży oraz przewodnikiem po psychice kobiety w okresie ciąży i porodu. Książka uczy jak rozpoznawać swoje potrzeby pod kątem ciąży, porodu oraz macierzyństwa, pomagając wyłowić je z morza opinii i stereotypów utartych w społeczeństwie i narzucających młodej matce konkretny styl życia. Autorka na kartach książki uczy czytać komunikaty własnego ciała oraz zachować balans pomiędzy potrzebami ciała i umysłu. Dużo tu mowy o komunikacji zarówno z samą sobą, z partnerem, rodziną, najbliższym otoczeniem oraz personelem medycznym prowadzącym ciążę oraz asystującym przy porodzie.

Książka podzielona została na cztery, uzupełniające się części:

Psychologia zdrowej ciąży i porodu, opisująca biologiczną stronę porodu oraz wszystkie jego fazy, wpływ psychiki przebieg tego przełomowego momentu oraz opis najważniejszych hormonów wydzielających się podczas porodu. Uzmysławia również jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w tym czasie.

Komunikacja ze światem, wymieniająca wizje i obrazy porodu w kulturze naszej cywilizacji, opis stereotypów i niebezpiecznych rad płynących z otoczenia w kierunku przyszłej mamy od toksycznych przyjaciół, oraz porady jak się przed nimi bronić by zachować zdrowie i komfort psychiczny wśród zamętu komunikacyjnego.

Komunikacja z sobą samą, wyjaśniająca dlaczego istotnym jest słuchanie samej siebie w czasie ciąży oraz opisująca potrzeby fizyczne i psychiczne ciężarnej kobiety. Rozdział wyjaśnia również czytelniczkom nową rolę jaką przyjmuje ciężarna kobieta - rolę matki. Odnajdziemy w nim także kilka słów o samoakceptacji i afirmacji siebie.

Komunikacja w miejscu porodu, opisująca jak obecność przyjaznej osoby wpływa na przebieg porodu, a także jak powinniśmy rozmawiać z personelem medycznym aby uniknąć zbędnych spięć i stresów. Znajdziemy tu również porady jak radzić sobie w przypadku trudnego porodu, wyjaśnienie stanu depresji poporodowej, jej przyczyn oraz sposobów na jej zażegnanie.

Dodatkowo na końcu książki odnajdziemy spis polecanych placówek i instytucji pomocniczych dla oczekujących oraz świeżo upieczonych rodziców.

Zarówno zawarte w książce porady jak i dogłębna analiza psychologiczna ciąży i porodu, pomogą racjonalnym okiem spojrzeć na pojawiające się w naszym umyśle obawy i sprawią że okres oczekiwania na maluszka przebiegnie spokojnie i bez strachu. Polecamy!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ