Wybierz swoją kolorystykę
   
Wybierając się z dzieckiem na wakacje do obcego kraju warto najpierw sprawdzić, jakie warunki pogodowe tam aktualnie panują, jak przystosowane są miejsca noclegowe dla rodziców z dzieckiem, jakie są ceny i jakie można znaleźć tam atrakcje. Na początek warto wybrać kraj niezbyt odległy, a ciekawy. Może Francja?

Wypoczynek z dzieckiem we Francji, w którym przystankiem obowiązkowym jest Disneyland. Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, bowiem oferuje mnóstwo atrakcji turystycznych: piękne miasta, wspaniałe plaże i góry, mnóstwo zabytków oraz największą atrakcję dla najmłodszych – Disneyland!
Disneyland to niezwykłe wesołe miasteczko, które pragnie odwiedzić każde dziecko. Dostarcza ono niezapomniane wrażenia, możliwość spotkania słynnych bohaterów kreskówek i przede wszystkim doskonałą zabawę. Na terenie Eurodisneylandu znajduję się 7 obiektów noclegowych różnych kategorii, które wyposażone są w disneyowskie dekoracje, atrakcje, sprzęt. Niesamowita gratka dla każdego malucha!

Ceny za nocleg w hotelu w Disneylandzie:

- dla dziecka w wieku poniżej 7 lat gratis
- dla dziecka w wieku 7-12 lat około 130 Euro
- dla dorosłej osoby: około 170 Euro

Bilet do Disneylandu na atrakcje:

- dzieci do lat 3 gratis
- dzieci od 3-12 lat około 58 Euro
- osoba dorosła około 65 Euro.

Godziny otwarcia Disneylandu w poszczególnych miesiącach:

kwiecień-czerwiec, wrzesień-październik: codziennie 9-20
lipiec-sierpień: codziennie 9-23
listopad-marzec: pon.-pt. 10-20, sob.-niedz. 9-20

Gdy już Disneyland zostanie zwiedzony, warto wybrać się do stolicy, Paryża, gdzie nie można przegapić słynnej wieży Eiffla, Luwru, ogrodów Wersalu, katedry Notre-Dame, Pól Elizejskich… uf! Niezależnie od tego, ile czasu przeznaczymy na zwiedzanie tego pięknego miasta i tak będzie nam mało!

Kolejnym, wartym uwagi, zakątkiem Francji jest Lazurowe Wybrzeże. To wspaniałe miejsce zachwyca krajobrazem, piaszczystymi plażami i śródziemnomorskim klimatem. Lazurowe wybrzeże odwiedza rocznie ok. 10 milionów turystów, a jego najpopularniejsze miasta to: Cannes, Tulon, Marsylia, Nicea, Saint-Tropez. Istnieje tam wiele campingów przystosowanych do przyjęcia rodzica z dzieckiem, a średnie ceny to ok. 370-500 euro za tydzień pobytu.

Częstym punktem podróży do Francji są także przepiękne góry, Alpy, z największym szczytem Europy – Mont Blanc. Istnieje tu idealna baza noclegowa, wspaniała kuchnia i niezapomniane widoki. Choć zapewne zimą góry prezentują się znacznie piękniej, latem również warto uraczyć oczy znakomitymi krajobrazami. Nie brakuje również dobrze przystosowanych do pobytu z dziećmi ośrodków (baseny, jacuzzi, sauna, restauracje, jazda konna, plac zabaw, tenis stołowy itd.). Ceny kampingów wahają się od 5 do 10 euro za dobę (w zależności od miesiąca).

Podróżowanie po Francji ułatwione jest ze względu na doskonale rozwiniętą sieć dróg oraz najszybszą kolej na świecie – słynne TGV, która osiąga prędkość nawet do 300 km/h. Panuje tutaj klimat umiarkowany, a średnie temperatury w okresie wakacyjnym wynoszą, w zależności od regionu, od 17 do 24 °C. Wybierając się na wypoczynek do tego pięknego kraju warto również pamiętać o walucie i wymienić polskie złotówki na euro (1 euro = ok. 4 zł.). Warto znać również ważne numery tel.: policja – 17, pogotowie – 15, straż pożarna – 18 oraz europejski telefon ratunkowy – standardowe 112.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ