Wybierz swoją kolorystykę
   
Lato daje popalić wszystkim, bez względu na wiek, płeć i kondycję. Wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe dla przyszłych mam. Przed latem nie ma ucieczki, ale są sposoby, aby zminimalizować dyskomfort spowodowany upałem. Można się do niego przygotować, a kiedy nadejdzie - przestrzegać kilku zasad. Jakich? Poczytajcie.

Obrzeki nóg w ciąży można zmniejszyć odpoczywając i podnosząc nogi wyżej.

Jak się ubrać?Dobierając strój pamiętaj, by jak ognia unikać przegrzania, które może doprowadzić nawet do poronienia lub przedwczesnego oddzielenia łożyska. Zasłaniaj brzuszek, nawet na plaży - pod żadnym pozorem nie powinnaś go opalać. Zadbaj też o nakrycie głowy - to bardzo ważne, mimo, że dla niektórych wydaje się zbędnym elementem. Wybieraj zwiewne tkaniny bawełniane: sukienki, tuniki, spodnie - Twoje ciało musi oddychać.

Co jeść?Przede wszystkim zadbaj o to, by nie doprowadzić do odwodnienia. Pij niegazowaną wodę z niską zawartością sodu. Soki owocowe uzupełniają elektrolity w organizmie, dlatego warto po nie sięgnąć wieczorem. Raczej unikaj naparów z ziół, odstaw herbatki przeczyszczające czy wzmagające potliwość jak np. napar z kwiatu lipy.

KlimatyzacjaWiększość samochodów oraz nowoczesnych budynków wyposażona jest w klimatyzację. Zasadniczo nie ma przeciwwskazań, by z niej korzystać, ale pamiętaj, że maluszek nie lubi drastycznych zmian temperatury. Jeśli na dworze jest ok. 28 stopni, zadbaj by w samochodzie temperatura nie spadła poniżej 24.

Obrzęki nógChoć pojawiają się często i zaliczamy je do niemal nieodłącznych dolegliwości towarzyszących ciąży, to nie wolno ich bagatelizować. Przyczyn może być wiele. Aby je znaleźć, należy zrobić analizę moczu, by wykluczyć obecność w nim białka. Następnie warto przyjrzeć się krążeniu i pracy serca. Jeśli wszystkie badania dają dobre wyniki, opuchnięte nogi mogą być oznaką zmęczenia. Wówczas połóż je wyżej i odpocznij.

Zwiększona potliwośćTo niestety tzw. urok ciąży. Jednym ze sposobów polecanych przez mamy jest branie letniego, ale nie zimnego prysznica. Kiedy jesteś poza domem, warto ze sobą mieć chusteczki dla niemowląt i puder, który pozwoli Ci uniknąć odparzeń pod piersiami i w pachwinach. Jeśli Twoje stopy pływają w butach, kup wkładki przeciwpotne albo stosuj talk. Kiedy jesteś spocona, omijaj klimatyzowane sklepy - nagła zmiana temperatur może Wam zaszkodzić.

Przebarwienia słonecznePodczas ciąży jesteś na nie szczególnie narażona. Aby ich uniknąć, posmaruj twarz kremem z faktorem nie niższym niż 15. Nakładaj go co półtorej godziny. Pamiętaj też o kapeluszu, który wytworzy dodatkową ochronę.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ