Wybierz swoją kolorystykę
   
Autorytet, opiekun, przewodnik, nauczyciel – jednym słowem: ojciec, tatuś, tatko. Nie zastąpi go nawet najlepsza matka. Mama otacza dziecko czułą miłością i uczy wrażliwości, a tata pokazuje, jak zdobywać świat. Podobno ojcostwo to najważniejsza kariera w życiu mężczyzny.

Tata jest dla chłopca wzorem do naśladowania, a dla dziewczynki ideałem mężczyzny. W USA Dzień Ojca zapoczątkowała Sonora Louise Smart Dodd 19 czerwca 1910 roku. Dzień Ojca (obchodzony w Polsce 23 czerwca) w porównaniu do Dnia Mamy, często jest traktowany po macoszemu. A szkoda, bo rola ojca w opiece i wychowaniu dziecka jest tak samo ważna jak rola mamy.

Zmienia pieluszki, wstaje w nocyKarmi, opiekuje się, zabawia, wychowuje. Często ojciec tak samo jak matka wypełnia obowiązki przy dziecku, ale w wychowaniu spełnia inną funkcję. Dla chłopca ojciec tworzy obraz mężczyzny, buduje u niego poczucie własnej wartości i męskiej tożsamości. Dla dziewczynki kontakt z ojcem jest podstawą do budowania relacji z innymi mężczyznami w przyszłości.

Do odważnych świat należy!O tym można przekonać się od taty. To on odkrywa dziecku świat i uczy nowych umiejętności, zabierając w ciekawe miejsca, pokazując jak można coś naprawić. Najlepsze wycieczki? Oczywiście z tatą!

ZabawySzaleństwa z tatą to dla dziecka bardzo miłe i ważne chwile. Poprzez zabawę z ojcem, maluch uczy się nowych rzeczy. To również czas budowania silnych więzi między nimi. To z tatą najfajniej jest kopać piłkę czy budować wielką wieżę z klocków. Ręce i ramiona taty są silne, można więc robić różne fajne akrobacje, które nie jedną mamę wprowadzają w stan przerażenia

Wszystkiego najlepszego!W Dniu Ojca pamiętajmy aby nasza pociecha złożyła życzenia swojemu tatusiowi. Nie potrafi jeszcze mówić? Niech zrobi to ustami mamy! Prezent kupiony w sklepie z pewnością nie jest złym pomysłem, ale ten zrobiony własnoręcznie przez dziecko na pewno jest bardziej wzruszający. Laurka, wycinanka, rysunek – na widok tych prezentów z oczach każdego taty zakręci się łza.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ