Wybierz swoją kolorystykę
   
Zbliżają się wakacje, dlatego najwyższy czas pomyśleć, gdzie możecie ze swoimi pociechami miło spędzić czas. Nasz kraj posiada wiele pięknych zakątków, które warto odwiedzić – cieszyć się słońcem, ciszą, świeżym powietrzem. Warto wybrać się tam, gdzie zarówno mama i tata, jak i dziecko będą zadowoleni ze wspólnego wypoczynku. Polskie Tatry gwarantują piękne widoki, zabawę i wakacje dla wszystkich.

Podróż z dzieckiem w Tatry moze przynieść całej rodzinie wiele ciekawych i nowych przeżyć. Tatry to nie tylko tłoczne Zakopane, Krupówki i wielkie skupiska ludzi, ale przede wszystkim raj dla ceniących sobie swobodę, przyrodę i  malownicze widoki. Góralski folklor, parki i drewniana architektura sprawią, że poczujecie się tam jak w niebie, do którego, nota bene, z gór już nie tak daleko.

Gdzie i co warto odwiedzić?Gubałówka:

Gubałówka to szczyt o wysokości 1126 m, na którą prowadzi kolej linowo-terenowa (dzięki czemu Twoje dziecko nie będzie zniechęcone wyczerpującymi wędrówkami) – jest to jeden z najliczniejszych punktów odwiedzanych przez tatrzańskich turystów. Podczas podróży na szczyt można podziwiać wspaniałe, górskie widoki i leżące u jego stóp Zakopane. Cena biletu w obie strony to 15 zł, ulgowy 12 zł. Dzieci od lat 4 gratis. Na szczycie można zakupić pamiątki z licznie znajdujących się tam straganów oraz zjeść smaczne, lokalne potrawy z tamtejszych restauracji. Po ciepłym posiłku i wypoczynku na zboczach góry warto zadbać o atrakcje. Na najmłodszych czeka plac zabaw, park linowy, piaskownica i kucyk. Starsi natomiast mogą pospacerować licznymi szlakami lub udać się na wycieczkę rowerową sprzętem wypożyczonym na szczycie. Miłego dnia!

Baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej:

Termy bukowiańskie to centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodek uzdrowiskowy i rehabilitacyjny, który obejmuje 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych. Temperatura wody utrzymuje się w nich w granicach 28-36°C, ośrodek czynny jest od 9 do 22, siedem dni w tygodniu. Bukowina Tatrzańska posiada doskonale zorganizowaną bazę noclegową, również dla rodziców z małymi dziećmi. Bliskość gór w połączeniu z największym w Polsce kompleksem wodnym sprawią, że Twoja pociecha nie będzie chciała wracać do domu. Dzieci do wysokości 90 cm wstęp wolny.

Doliny i polany:Po licznych atrakcjach w Bukowinie i na Gubałówce przyda się chwila tylko dla Was i przyrody. Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek a jednocześnie nie mogą pozwolić sobie na wielogodzinne wędrówki (np. przez małe dzieci, dla których są one zbyt wyczerpujące) polecam doliny i polany.

Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa dolina w polskich Tatrach. Aż 2/3 jej powierzchni pokrytej jest lasami świerkowymi, resztę stanowią buki, jodły i sosny. z Zakopanego można dojechać do niej licznymi busami, dalej przemieszczać się można pieszo, kolejką „Rakoń”, rowerem lub bryczką konną, co może stanowić nie lada atrakcję dla każdego malucha.

Dolina Kościeliska, znajdująca się w Tatrach Zachodnich, ma długość ok. 9 km i tworzy długi i głęboki wąwóz skalny, znajduję się tu kilka popularnych i dostępnych jaskiń. Ta niezwykle malownicza dolina jest idealna dla rodziców z dziećmi, którzy pragną jedynie przespacerować się po Tatrzańskim Parku Narodowym, a nie wspinać po wysokich górach.

Dla rodziców z małymi dziećmi idealna jest Rusinowa Polana. Czas dojścia od parkingu na samą polanę to 1godz. i 15 min. – wystarczający, a nie wyczerpujący. Dawniej mieściła się tam osada pasterska, część szałasów pozostało do dziś, a atrakcją dla malucha mogą być obecne wypasy owiec.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ