Wybierz swoją kolorystykę
   
Praca, dom i masa innych obowiązków na głowie, a trzeba jeszcze znaleźć czas na zabawę z dzieckiem. Nie masz pomysłu czym zająć maluszka żeby, zaoszczędzić trochę czasu dla siebie? Nie załamuj się! Książka „Gdy dziecko się nudzi” wychodzi naprzeciw problemom każdego zabieganego rodzica który jednak pragnie zorganizować swojemu dziecku wartościową zabawę. Znajdziesz tu 100 pomysłów na aktywności które uczą i rozwijają.

Dorośli często zapominają, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa zabawa. Nie tylko dostarcza ona maluchom radość, przyjemność i beztroskę, ale również dostarcza bodźce wspomagające rozwój dziecka i kształtujące niezbędne w przyszłym życiu umiejętności. Zaproponowane w poradniku zabawy ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, refleks, umiejętność współpracy oraz zdolności komunikacyjne najmłodszych.

Większość opisanych zabaw nie wymaga Twojego udziału. Autorka poradnika, Aniela Cholewińska - Szkolik uczy iż czasem wystarczy podsunąć dziecku pomysł, zainspirować je – a ono będzie bawiło się samodzielnie pod czujnym okiem opiekuna, który w końcu będzie miał okazję zagospodarowania chwili dla siebie.

Zabawy zostały podzielone na 10 grup tematycznych, w tym: rysowanie- malowanie, wyklejanki- wycinanki, składanki-układanki, przygotowanie do świąt bożego narodzenia, zabawy na dworze, zabawa w teatr, gotowanie i inne domowe obowiązki, zabawy z literkami, świat dźwięków oraz w domowym zaciszu. Ułatwia to wybranie odpowiedniej dla dziecka aktywności. Dodatkowo każdy rozdział poprzedzony jest krótkim wstępem oraz ikonką opisującą rodzaj zabawy: zalecany minimalny wiek dziecka, zabawa wymaga szczególnej uwagi rodzica, aktywność wymaga pomocy rodzica, potrzebna specjalnie przygotowane rekwizyty, zabawa polecana dla grupy dzieci.

Znajdziemy tu m.in. pomysły na robienie oryginalnych koralików, tworzenie stempelków z farby i ziemniaka, zabawa w teatr cieni czy puszczanie latawców z instrukcją ich wykonania. Przy każdej pozycji odnajdziemy praktyczne wskazówki dotyczące realizacji.

Autorka uzmysławia nam że aby dobrze bawić się z naszymi pociechami nie potrzebujemy drogich zabawek ani żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy kilka drobnych materiałów plastycznych lub przedmioty które znaleźć możemy w każdym domu. Przyda się oczywiście jeszcze kilka dobrych pomysłów ale te odnajdziemy w opisywanej książce. Pomoże ona pokierować naszymi dziećmi tak by spojrzały na świat z zupełnie innej perspektywy i odkryły radość i przyjemność w pozornie przyziemnych czynnościach.

Więcej informacji o książce na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ