Wybierz swoją kolorystykę
   
Marzysz o wypoczynku w polskich górach? Karpacz to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin. Przeczytaj, jakie atrakcje czekają tutaj na młodych turystów!

Podróż z dzieckiem do Karpacza gwarantuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Karpacz to urokliwe miasto położone w niezbyt szerokiej i stromej dolinie Łomnicy w Karkonoszach. Wypoczynek może być naprawdę atrakcyjny, pod warunkiem, że zna się miejsca gdzie warto spędzić czas – zwłaszcza z dziećmi. Przedstawiamy listę miejsc w Karpaczu i okolicach, przyjaznych maluchom.

-

MIEJSKIE MUZEUM ZABAWEKMożna tu zobaczyć ponad 2 tysiące eksponatów ofiarowanych przede wszystkim przez Henryka Tomaszewskiego – twórcę słynnej Pantomimy Wrocławskiej. Liczne lalki (nawet z takich krajów jak Japonia, Meksyk, Australia), które uczą się w szkole, spożywają posiłki, jedzą kolację, Miś Uszatek, samochody , miniaturowe stragany i jarmarki, figurki szopkowe – to wszystko czeka na najmłodszych w karpackim muzeum. Na miejscu można kupić atrakcyjne widokówki przedstawiające najciekawsze eksponaty.
Cena biletu:8 PLN, dla dzieci: 5 PLN

-

CAŁOROCZNE LODOWISKOTrochę zimy w środku lata? Dlaczego nie! W Karpaczu gwarantuje to całoroczne lodowisko. Na powierzchni lodu syntetycznego możecie całą rodziną oddać się „łyżwowemu” szaleństwu. Bez ryzyka pomoczenia ubrań!
Cena biletu: 6 PLN, wypożyczenie łyżew: 4 PLN
Obok lodowiska funkcjonuje też sala zabaw dla dzieci, gdzie najmłodsze pociechy znajdą miejsce do bezpiecznej zabawy.

-

WYCIĄG KRZESEŁKOWY NA KOPĘDla nieco zmęczonych turystów oraz rodzin z dziećmi Karpacz umożliwia dostanie się na wymarzoną Śnieżkę nie tylko na piechotę, ale również przy małej pomocy Miejskiej Kolei Linowej. Kolejka ta umożliwia wjechanie na na Kopę - 1375m n.p.m
Cena biletu w dwie strony przed godziną 13:00: 29 PLN, ulgowy: 24 PLN
Cena biletu w dwie strony po godzinie 13:00: 26 PLN, ulgowy: 20 PLN

-

LETNI TOR SANECZKOWY KOLOROWATor jest oznakowany, w nocy oświetlony i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa określone przez Okręgowy Inspektorat Dozoru Kolejowego we Wrocławiu.
Cena biletu jednorazowego: 7 PLN

-

PARK LINOWY TROLLANDIAOferuje szereg atrakcji takich jak tyrolka, kładki, siatki pionowe itp. Do pokonania 14 stanowisk linowych zainstalowanych na wysokości od 3 do 5 m nad ziemią. Ulubioną przeszkodą jest tunel, czyli przejście w płachcie wykonanej ze specjalistycznego tworzywa.
Cena biletu: 25 PLN, ulgowy: 20 PLN


W okolicach Karpacza warto odwiedzić:WESTERNOWE MIASTECZKO w ŚcięgnachNajlepiej dojechać tu kolejką Express Karpacz. W miasteczku Twoje dziecko poczuje się jak na Dzikim Zachodzie, w świecie szeryfów i rewolwerowców! Może uczestniczyć w napadzie na bank, nauczyć się wypłukiwać złoto z piachu, próbować swoich sił na grzbiecie elektrycznego byka. To wszystko w scenerii domów jak z westernu, drzew z listami gończymi przestępców oraz szubienic.
Cena biletu wstępu: 9 PLN, ulgowy: 7 PLN

CYRKLAND w MiłkowieMiasteczko cyrkowe oferuje mnóstwo niezapomnianych atrakcji. Wielbiciele zwierząt mogą spotkać się oko w oko z tygrysem bengalskim, kangurami, pytonem tygrysim, osiołkiem. Oferujemy także przejażdżki na wielbłądzie, koniku, a także quadach. W Cyrklandzie również: pokazy iluzjonistów, warsztaty cyrkowe.
Cena karnetu (program + atrakcje): 30 PLN
Zwiedzanie Mini zoo dorośli: 10 PLN, dzieci: 5 PLN. Dzieci do lat 3 – wstęp wolny!

PARK MINIATUR w Kowarach7 km od Karpacza. Eksponaty zostały wykonane w skali 1:25. Odwiedzający ten Park mają możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi takimi jak pałace, klasztory, kościoły, starówki miast dolnośląskich itp.

DIONO PARK w Szklarskiej PorębieDino Park to świetne miejsce rodzinnej przygody dla dzieci, młodzieży i rodziców. Łączy edukację, rekreację i odpoczynek. Jest tu możliwość obejrzenia rekonstrukcji kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości, rozmieszczonych wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu.
Bilet normalny: 18 PLN
Bilet ulgowy dzieci i młodzieży do lat 12 lub seniorów powyżej 65 lat: 14 PLN
Bilety rodzinne:
- 2+1 (2 osoby dorosłe + dziecko do 12 lat lub senior powyżej 65 lat): 45 PLN
- 2+2 (2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 12 lat lub seniorów powyżej 65 lat): 58 PLN

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ