Wybierz swoją kolorystykę
   
Jeśli rozważasz wakacje w ciepłych krajach, hiszpańska Majorka zaprasza: dorosłych i dzieci. To miejsce, z którego wrócisz wypoczęta a dzieci szczęśliwe, gdyż wyspa oferuje szereg atrakcji nie tylko dla dorosłych ale również dla najmłodszych.

Wakacje z dzieckiem na Majorce mogą dostarczyć wielu atrakcji, plażowanie, parki rozrywki i wiele innych. Majorka to niewielka ale przepiękna wyspa archipelagu Balearów. Oferuje: pogodę, piękne plaże, rozległe gaje oliwkowe, pomarańczowe, migdałowe i mnóstwo atrakcji. Przed wyjazdem warto zebrać jak najwięcej informacji o tym, co warto zobaczyć i gdzie można miło spędzić czas w gronie rodziny.

HoteleWybierając się na wakacje na Majorkę warto skorzystać z ofert biur podróży gdyż znalezienie na własna rękę hotelu dostosowanego do pobytu rodzin z dziećmi w okresie letnim może nie być łatwą sprawą. Na rodzinne wakacje najbardziej polecane są hotele w spokojnym miejscu z dala od gwarnych centrów miejscowości. Unikaj dużych i popularnych kurortów. Tutaj można się wybrać na wycieczkę jednodniową.
Wybierając miejsce zakwaterowania sprawdź czy hotel posiada place zabaw dla dzieci, krzesełka do karmienia w restauracji i animatorów, którzy zagwarantują najmłodszym wczasowiczom atrakcje w ciągu dnia i wieczorami. Wybierając hotel zwróć uwagę na to, aby był on położony w miarę blisko plaży.

PlażePółnocne wybrzeże wyspy jest klifowe natomiast południowe obfituje w piękne, szerokie plaże drobnopiaszczyste z łagodnym zejściem do czystego morza. Plaże w większości są własnością publiczną, wypożyczenie leżaków jest płatne. Znajdują się tu też dwie plaże dla nudystów: część plaży Es Trenc i playa de’n Mago.

ZwiedzanieMajorkę najlepiej zwiedzać „na własną rękę” korzystając z transportu publicznego lub wypożyczonego samochodu (można go wypożyczyć wraz z fotelikiem dostosowanym do wieku dziecka). Wynająć samochód można w każdej większej miejscowości a nawet w hotelu. Ceny wynajmu nie są wysokie ze względu na tanie ubezpieczenie.

Polecamy:-Park rozrywki MARINELAND

(Costa d’en Blanes) to wodne zoo oraz park relaksacyjny. Dużą atrakcją dla najmłodszych może być tutaj pokaz delfinów, papug. Istnieje możliwość pooglądania w wielkim akwarium ryb egzotycznych, rekinów. Gratką dla dzieci jest spotkanie z pingwinami, pelikanami czy żółwiami morskimi. Cena ok. 12 EUR, dzieci: 7 EUR Więcej informacji na www.marineland.es

-Park FANTASIA (Palma Nova)

obfituje w pola do minigolfa, sztuczne jeziora, wodospady i kaskady

-Aqualand (Magalluf i El Arena)

to jeden z ja większych i najciekawszych parków wodnych na świecie. Cena ok. 15 EUR, dzieci: 10 EUR. Więcej informacji na: www.aqualand.es

-Park wodny Hidopark Alcudia

– więcej informacji na www.hidopark.com The House of Katmandu (Magalluf) to prawdziwa atrakcja dla małych turystów. Spotkać tu można szereg bajkowych postaci: tajemniczych mnichów, syrenki, księżniczki. Wspaniałe efekty wizualne gwarantują wędrówki przez Izbę Bólu, Jaskinię Lodową, Bibliotekę Iluzji. Wszystko to w zbudowanej do góry nogami rezydencji!

-Auto Safari Zoo (Sa Coma)

– safari, podczas którego można spotkać dzikie afrykańskie zwierzęta. Dodatkowo dla maluchów organizowane są tutaj zabawy z luźno biegającym stadem kóz.

-Coves del Drac (Portocristo)

– ogromna jaskinia z największą w Europie podziemnym jeziorem

-Botanicactus (Ses salines)

– największy w Europie ogród botaniczny. Więcej informacji na www.botanicactus.com

-Dla miłośników muzyki klasycznej:

Festiwal Chopinowski w Valldemoss , który odbywa się w sierpniu

- Łódź podwodna NEMO (Megaluf)

to 45 minutowy rejs najnowocześniejszą łodzią podwodną. Podczas rejsu można pooglądać piękne ryby i wraki starych statków. Cena ok. 65 EUR, dzieci: 35 EUR

Ważne informacje:Ceny:


- pojedynczy przejazd komunikacja miejską około 1 EUR. Podróżując autobusami warto zaopatrzyć się w tzw. kartę rabatową (BonoBus), która kosztuje, 12 EUR, ale daje nawet do 50 % zniżki względem biletów kupowanych u kierowcy
- woda mineralna 1,5 l od 2 EUR
- kawa w restauracji od 2 EUR
- obiad w restauracji od 11 EUR

-Taksówki

nie są drogie, ale lepiej i bezpiecznie jest ustalić cenę z góry

-Stacje benzynowe

otwarte są zwykle w godzinach 6 -22, lecz jest część większych obiektów otwarta całodobowo

-Banki

otwarte są z reguły od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. W większości banków są bankomaty EC

-Brak różnic w stosunku do czasu polskiego

-Na terytorium Majorki wystarczy obywatelom Polski ważny paszport (co najmniej 6 miesięcy). Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przybywających na Majorkę na okres do 3 miesięcy

-W większości hoteli jest prąd zmienny o napięciu 220 V. Do niektórych gniazdek potrzebne są specjalne wtyczki-przejściówki

-Woda z kranu nie nadaje się do picia, dlatego też należy zaopatrzyć się w wodę mineralną

-Nie są obowiązkowe żadne szczepienia.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ