Wybierz swoją kolorystykę
   
Savoir-vivre jest bardzo cenną umiejętnością zarówno dla małego jak i dużego człowieka. Aby w naturalny sposób ją opanować należy pracować nad sobą już od najmłodszych lat życia. Dzieci jednak często bywają oporne na przyswajanie sztywnych zasad narzucanych przez dorosłych. Dlatego z pomocą przychodzi nam książka „Ale plama. Czyli dobre maniery i domowe afery” będąca zabawną humorystyczną encyklopedią bon tonu, stworzoną specjalnie dla czytelnika w wieku 7-11 lat.

W tym wieku twoje dziecko zapewne umie już czytać i liczyć, uczy się angielskich słówek i doskonale porusza się w Internecie. Jednak czy z równą perfekcją potrafi odpowiednio się zachować w różnych życiowych sytuacjach: tych wyjątkowych, jak wizyta u rodziny czy wyjście do teatru, i tych codziennych, jak wspólny posiłek, zakupy, przywitanie ze znajomymi czy rozmowa przez telefon?

Bohaterami opisywanych „ściągawek z savoir-vivre’u” jest rodzeństwo – Kinga i Makary - które nie zawsze umie się zachować, co prowadzi do śmiesznych, a czasem niezręcznych sytuacji. Porady grzecznościowe nie są tu ukazywane jako nikomu niepotrzebne, sztuczne zasady, ale sposób, jak zrobić na otoczeniu dobre wrażenie i uniknąć niepotrzebnych komplikacji czy narażenia się na śmiechy i szyderstwa, co dla dzieci bywa bardzo niemiłym przeżyciem. Poznanie podstawowych zasad właściwego zachowania daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i bycia „prawie” dorosłym, ułatwiając mu „bezbolesne” poruszanie się wśród rówieśników, a także kontakty ze starszymi.
Dziecko może się nie tylko uczyć dobrych zasad na błędach innych, ale dzięki dużej dawce humoru łatwiej przyswoi dobre maniery, które nieraz wymykają się dziecięcej logice. Książka uzupełniona jest satyrycznymi ilustracjami Mikołaja Kamlera.

To co zauroczyło nas w książce to luźne podejście do tematu dobrego wychowania i język który na pewno przypadnie do gustu każdemu dziecku. „Ale plama...” składa się z krótkich z życia wziętych opowieści, opowiadających przygody bohaterów- Kingi i Makarego oraz ich najbliższych. Każda historyjka opatrzona jest zabawnym komentarzem, ciekawostką historyczną dotyczącą omawianego tematu oraz praktycznymi poradami. Dowiemy się z nich między innymi: Jaki prezent wręczyć babci? Czy wypada po posiłku w restauracji wylizać talerz? Kto komu ustępuje miejsca w autobusie oraz czy można zabrać ze sobą na wizytę ulubionego szczura? Pod koniec lektury każdy młody czytelnik może sprawdzić stan przyswojonej wiedzy rozwiązując „Test na damę i dżentelmena”. Polecamy!

Więcej informacji na temat książki na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ