Wybierz swoją kolorystykę
   
Seria poradników Gabrysi i Kajtka stworzona dla najmłodszych jak żadna inna publikacja oprowadza młodego czytelnika po świecie, jego zakamarkach i zwyczajach oraz uczy wartościowych zachowań przydatnych w codziennym życiu. Spisane przez autorkę, Joannę Krzyżanek porady, przekazuje najmłodszym dwójka sympatycznych i roztropnych dzieciaków: Gabrysia oraz Kajtek. Z czterech znajdujących się w serii książeczek dowiemy się między innymi w jaki sposób odstraszyć muchy z naszego pokoju, jak kreatywnie i z humorem zacerować dziurę w ubranku, jak zadbać o ogrodowy zielnik oraz kiedy obchodzić Światowy Dzień Kota.

Jedzenie i Świętowanie


Skarbnica pomysłów na świąteczne smakołyki i piękne świętowanie. Mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących, między innymi właściwej opieki nad choinką. Historyczne ciekawostki na temat, jajek Fabergé oraz innych, fascynujących wiadomości. Autorka informuje młodych czytelników także o świętach, o których najprawdopodobniej jeszcze nigdy nie słyszeli: Dniu Języka Ojczystego, Światowym Dniu Radia, czy Międzynarodowym Dniu Ptaków. Gabrysia i Kajtek świetnie się bawią uczestnicząc w przygotowaniach do Bożego Narodzenia, Wielkanocy, urodzin oraz balu karnawałowego a ich entuzjazm na pewno udzieli się również naszym dzieciom.

Zdrowie i Ubranie


Praktyczne wskazówki opisujące jak zadbać o swoją garderobę: podpowiedzi, jak czytać informacje na metkach, czym usunąć plamy i jak wyprać ukochane pluszaki. Gabrysia i Kajtek zdradzają nam również pomysły na wesołą i twórczą zabawę, pokazując, jak uszyć skarpetkowego dziwoląga, polarowego ślimaka oraz przybornik na kredki. Ponadto mnóstwo ważnych informacji o tym jak dbać o swoje zdrowie (między innymi przepis na kwasiorek, czyli miksturę cytrynowo-czosnkową). Autorka uczy co zrobić w przypadku ukąszenia pszczoły oraz przypomina, że nawet najmniejsze skaleczenie trzeba pokazać dorosłym.

Bezpieczeństwo i Wychowanie


Młodzi czytelnicy znajdą tu bardzo ważne informacje o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, poznają obowiązujące pieszych oraz rowerzystów znaki i najważniejsze zasady ruchu drogowego. Gabrysia i Kajtek pokazują, jak przygotować rower do jazdy. Na kolorowych ilustracjach będzie można zobaczyć na własne oczy dlaczego warto udekorować rower i ubranie odblaskami. Gabrysia i Kajtek zdradzają również swoje sposoby na chorobę lokomocyjną, w tym przepis na imbirowe ciasteczka, które pomagają uniknąć mdłości. Dzieci dowiedzą się także, jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę zwierzaka w podróży.

Zabawy i podróżowanie


Mali podróżnicy poznają budowę układu słonecznego oraz dowiedzą się, jak bezpiecznie obserwować słońce. Nauczą się także używania kompasu oraz innych sposobów rozpoznawania kierunków w terenie. Autorka zachęca dzieci do odkrywania otaczającego świata, pokazując, że zarówno zimowe, jak i letnie wyprawy mogą być fascynujące. Książka zawiera także wiele porad dla małych ogrodników i ogrodniczek. Gabrysia i Kajtek pokazują, jak założyć ziołowy i zbożowy ogródek, który zmieści się nawet w doniczce na parapecie. Dla wszystkich, którzy chcą zadbać o środowisko wiele ważnych informacji dotyczących ekologii.


Gabrysia i Kajtek pomogą przegnać nudę na wiele różnych sposobów, dostosowanych do pogody i pory roku. Seria poradniczków Gabrysi i Kajtka w przystępny sposób nauczy nasze dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie oraz bezpieczeństwa na drodze. Wpoi im radość podróżowania i odkrywania świata a także zachęci do uczestnictwa we wspólnych przygotowaniach świąt rodzinnych. Dodatkowo zabawne ilustracje sprawią iż dzieci niejednokrotnie zapragną wrócić do tej lektury.

Więcej informacji na temat serii na stronie wydawnictwa Święty Wojciech.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ