Wybierz swoją kolorystykę
   
Któż z nas nie pamięta słynnego wiersza o lokomotywie Juliana Tuwima, czy sympatycznych opowiastek Jana Brzechwy jak „Entliczek-pentliczek” i „Tańcowała igła z nitką”. Wydawnictwo Publicat daje nam możliwość powrotu do czasów dzieciństwa i zapoznania naszych dzieci z klasykami poezji dziecięcej które uczą i bawią kolejne pokolenia Polaków już od tak wielu lat.

Wiersze i opowiadania znanych polskich autorów, prezentowane w serii książek „Polscy Autorzy”, zostały wybrane specjalnie dla dzieci trzyletnich oraz czteroletnich. Tworzą świat bliski i dobrze znany dziecku, jednocześnie wprowadzając je w krąg nowych spraw i zjawisk. Opowiadania, w których określone słowa zastąpiono obrazkami, zachęcą przedszkolaka do wspólnej lektury wraz z dorosłymi, a krótkie, rytmiczne wiersze przygotują do odbioru trudniejszej poezji w przyszłości. Zapoznają one najmłodszych z bogactwem świata przyrody, zwracając uwagę na zachodzące w nim cykliczne zmiany. Wesołe rytmiczne utwory pomogą maluchom w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami – niektóre z nich stanowią doskonały scenariusz zabaw w przedszkolu.

Na pochwałę zasługuje piękne wydanie książeczek. Piękne ilustracje oraz przejrzysty układ stron zachęcają do czytania i nie rozpraszają niepotrzebnie uwagi maluszka, pozwalając się skupić na tym co najistotniejsze, czyli na treści utworów. A ta jest niebanalna gdyż seria jest pracą zbiorową wybitnych polskich twórców literatury dziecięcej. Odnajdziemy tu wiersze m.in. Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, Czesława Janczarskiego oraz Jana Brzechwy. Niejednokrotnie będą to bajki bliskie wspomnieniom naszego dzieciństwa co gwarantuje dodatkową przyjemność czytania dla rodziców.


„Biegł zajączek
poprzez łączkę
i rozdał kubraczek.

Usiadł w cieniu
na kamieniu
i cichutko płacze

Szedł pajączek
poprzez łączkę,
dał nici troszeczkę.

Igieł parę
dał jeż stary:
- Weź, przyszyj łateczkę.”

Już pierwszy wierszyk Danuty Gellnerowej opublikowany w zbiorze dla 3-latka okazuje się ciepłą i pouczającą historią o przyjacielskiej pomocy i życzliwości. Urocze, kolorowe ilustracje dodatkowo zachęcają do czytania, sprawiając że maluch chce więcej. I nie bójmy się spełnić jego prośby, gdyż w tym wypadku naprawdę warto!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ