Wybierz swoją kolorystykę
   
Pewnego dnia do miasteczka, w którym mieszka Kamil przyjeżdża tajemniczy pan. Okazuje się, że to malarz, Vincent van Gogh. Chłopcu, który zaprzyjaźnia się z przybyszem, bardzo podobają się jego obrazy, a najbardziej te przedstawiające słoneczniki i gwiaździstą noc. Jednak nie wszyscy w miasteczku doceniają talent „Vincenta od słoneczników”.

„Van Gogh, Kamil i Słoneczniki” jest pierwszą z serii książek „Wielcy Malarze dla Dzieci” autorstwa Laurence'a Anholta, wprowadzającą dzieci w bajkowy świat malarstwa. Okrzyknięta mianem bestsellerowej seria, w niezwykle przystępny sposób zapoznaje dzieci z najwybitniejszymi malarzami świata, ich życiem, twórczością oraz historią sztuki.

Opowieści o malarzach i ich dziecięcych przyjaciołach, dzięki doskonałemu opracowaniu graficznemu rozbudzają wyobraźnię plastyczną dzieci, miłość do sztuki oraz uczą wrażliwości i akceptacji dla drugiego człowieka.
Historia samotnego i niedocenionego malarza Vincenta, wzbogacona została o reprodukcje najważniejszych dział Vincenta van Gogha, które opatrzone fascynującą historią z życia artysty na pewno pozostaną w pamięci młodego czytelnika na długo po lekturze oraz zachęcą go do kontaktu ze sztuką w przyszłości.

Zalety:
- Piękne, efektowne wydanie
- Ilustracje nawiązujące do stylu malarza
- Reprodukcje prawdziwych dzieł sztuki
- Przystępny dla dziecka język
- Pouczająca, ucząca wrażliwości historia
- Opowiadanie oparte na faktach


Polecamy wszystkim rodzicom pragnącym rozpocząć edukację kulturalną swoich dzieci oraz rozbudzać w nich twórcze myślenie, już od najmłodszych lat życia. Więcej na temat serii "Wielcy Malarze dla Dzieci" znajdziecie na stronie wydawnictwa StarDust Media.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ