Wybierz swoją kolorystykę
   
Zbliżają się wakacje. Czas pomyśleć, gdzie można pojechać, by odpocząć, oraz by nasze pociechy mogły spędzić bezpiecznie i ciekawie czas. Może takim miejscem jest Pojezierze Mazurskie?

Wakacje z dzieckiem warto spędzić nad polskimi jeziorami, oprócz czystego powietrza na dzieci czeka wiele atrakcji. Pojezierze Mazurskie jest jednym z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych polskich pojezierzy. Znajduje się w północno – wschodniej części kraju, leży na terenie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Pojezierze Mazurskie jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek. Można tu zarówno odpocząć jak i aktywnie spędzić czas.

Co oferuje?Przede wszystkim piękną przyrodę – tu znajdują się Mazurski Park Krajobrazowy oraz jeziora Mamry, Jeziorak i Śniardwy. Na terenie Mazur istnieje rozwinięta sieć agroturystyczna i hotelowa. Wiele miejsc przystosowanych jest do pobytu z dziećmi, zapewniając im nie tylko bezpieczeństwo, ale też  i dodatkowe atrakcje, jak np. wiejskie zoo, place zabaw, strzeżone kąpieliska. Młodsze dzieci z pewnością będą zachwycone zwierzątkami, które można pogłaskać i przytulić. Starsze ucieszą się na ogromne, zielone tereny do biegania i zabaw. Jednym słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co można zwiedzić?Mazury są terenem obfitującym w dodatkowe atrakcje. Dla ciekawych świata i lubiących historię, to pojezierze będzie doskonałym miejscem aktywnego odpoczynku. Znajdziemy tu zarówno pomniki przyrody, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, muzea (np. etnograficzne w Olsztynku), jak i miejsca historycznych wydarzeń. To właśnie na tym pojezierzu znajduje się twierdza Boyen – w kształcie gwiazdy, zbudowana w latach 1844-1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV (w Giżycku). Atrakcją dla dzieci będzie także most obrotowy w Giżycku, miasteczko westernowe Mrongoville czy piramida w Rapie.
Najważniejszą atrakcją Pojezierza Mazurskiego jest z pewnością Grunwald, czyli pole, na którym odbyło się słynne zwycięstwo Polaków nad Krzyżakami. Obszar uznany jest za pomnik historii. Każdego roku, około 15 lipca, odbywają się tam inscenizacje bitwy – starszym dzieciom obejrzenie takiej rekonstrukcji da z pewnością wiele frajdy. Przy polu znajduje się także muzeum, w którym zobaczyć można m.in. zbroje polskie i krzyżackie.
Dla pasjonatów gwiazd gratką będzie Olsztyn. Znajdują się tu obserwatorium astronomiczne i planetarium, pod którego kopułą dzieci mogą zobaczyć rozgwieżdżone niebo. Specjaliści wytłumaczą im także najważniejsze zjawiska zachodzące nad naszymi głowami.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ