Wybierz swoją kolorystykę
   
Seria edukacyjnych książek dla dzieci (5+), ich rodziców i nauczycieli o tematyce ekologicznej Dbamy o naszą planetę. Nie sami – z rodzicami!, została wydana nakładem Wydawnictwa Biobooks. Przygotowana została w ramach międzynarodowej, wielojęzycznej koedycji wg projektu hiszpańskiego i ukazała się jednocześnie w wielu krajach Europy. W ciekawy i przystępny sposób, łącząc wiedzę o otaczającym nas świecie z zabawą, uczy dzieci szacunku do natury. Pomaga rodzicom i nauczycielom kształtować proekologiczne postawy dzieci i wprowadzać zasady nowoczesnej ekologii w życiu codziennym.

Seria składa się z czterech świetnie opracowanych i zilustrowanych książek:

Pstryk! Jak oszczędzać energię

Ludzie potrzebują na co dzień wielu urządzeń wymagających elektryczności. Jednak jej wytwarzanie nie jest łatwe. Książka uczy dzieci skąd pochodzi energia oraz jak się ją przetwarza by uniknąć jej marnowania. Jeśli chcesz w przyjemny sposób przyswoić swojemu maluszkowi proste nawyki pozwalające oszczędzać prąd, ta książka jest właśnie dla ciebie!

Plusk! Jak oszczędzać wodę

Bez wody nie byłoby życia na Ziemi. Potrzebują jej ludzie, zwierzęta i rośliny, więc musimy o nią zadbać. Książka w przystępny sposób uczy dzieci dlaczego woda jest tak ważna dla każdego organizmu i co można zrobić, by gleba, rzeki, jeziora i morza stały się czystsze i pełne życia.

Fuj! Jak mniej śmiecić

Wszystko, czego ludzie potrzebują do życia, jest źródłem odpadów. Z tej książki każdy maluszek dowie się, skąd się biorą śmieci, jak można się ich pozbyć i co by się stało, gdybyśmy nie ograniczali ich wytwarzania. Wspólnie nauczycie się, co zrobić by odciążyć matkę naturę i uchronić swój dom od przemiany w wytwórnię śmieci.

Uff! Jak dbać o powietrze

Powietrze jest niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt. Dlatego musimy o nie dbać. Z tej książki twój maluszek dowie się jak ważnym żywiołem dla planety jest powietrze oraz co możemy zrobić by powietrze, którym oddychamy, było coraz czystsze.

Najważniejsze walory książek:

  • Pokazują cztery różne aspekty ochrony środowiska.
  • Dostosowane są do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
  • W prosty i ciekawy dla dziecka sposób uczą zastosowania zasad ekologii w codziennym życiu.
  • Pomagają dzieciom i rodzicom poznać, zrozumieć i wprowadzić zasady ekologicznego stylu życia.
  • Doskonale opracowane ilustracje, prosty i zrozumiały tekst oraz uniwersalny przekaz sprawiają, że są to książki nie tylko ładne i interesujące dla młodego czytelnika, ale niezwykle dziś aktualne.
  • Seria doskonale wpisuje się w programy nowoczesnej edukacji ekologicznej.

Każda książka z serii składa się z trzech części:

  • Ilustrowanego tekstu, wprowadzającego dziecko w wybrane zagadnienie ekologiczne
  • Części aktywizującej „Zrób to sam” (instrukcja samodzielnego wykonania ekologicznej zabawki, opis doświadczenia)
  • „Podręcznika rodzica” – w którym rodzice znajdą praktyczne porady, jak w prosty sposób wyjaśnić dziecku procesy i zjawiska przedstawione w tekście; propozycje eksperymentów oraz plan wprowadzenia w domu, na co dzień, zasad ochrony środowiska (oszczędzania energii i wody, ograniczania i segregacji śmieci, odzyskiwania i ponownego wykorzystywania artykułów i przedmiotów)

Więcej informacji o serii na stronie www.biobooks.pl


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ