Wybierz swoją kolorystykę
   
Wiele kobiet wraz z poczuciem pierwszego skurczu wsiada w samochód i każe się zawieźć jak najszybciej do szpitala. Tymczasem wiele placówek nie przyjmuje pacjentek, które nie są jeszcze w aktywnej fazie rodzenia. Dlatego pierwszy okres porodu możesz spędzić w domu. Tym bardziej że trwa on średnio od 9 do 12 godzin.

Skurcze porodowe, dopiero gdy staną się regularne, powinny skłonić do wyjazdu do szpitala. Już na kilka tygodni przed porodem Twój organizm przygotowuje się do narodzin dziecka. Obniża się dno macicy, główka maluszka zstępuje do jej dna i pojawiają się pierwsze nieregularne i słabe skurcze przepowiadające. Gdy zacznie się poród skurcze staną się regularne i bolesne.
Często pierwszym widocznym objawem porodu jest odejście wód płodowych. W tym wypadku trzeba od razu jechać do szpitala i monitorować stan dziecka. Gdy jednak zauważysz odejście czopa śluzowego czy poczujesz pierwsze skurcze rozważ możliwość pozostania domu do momentu gdy skurcze staną się regularne.

-Powiadom bliską Ci osobę (partnera, mamę, przyjaciółkę) iż nadchodzi „godzina zero”. W ten sposób będziesz mogła liczyć na pomoc w wygodnym i szybkim dotarciu do szpitala gdy poczujesz iż poród naprawdę jest blisko.

-Jeśli masz na to ochotę połóż się i spróbuj się zdrzemnąć. W ten sposób organizm nabierze sił, potrzebnych przy porodzie. Jeśli nie masz ochoty leżeć a chcesz przyspieszyć przyjście maluszka na świat – bądź aktywna.

-Zjedz lekki posiłek. Może to być zupa, kanapka z dżemem czy herbatniki. Unikaj ciężkostrawnych produktów. Możesz też napić się wody czy klarownego soku.

-Weź ciepły (ale nie gorący!) prysznic. Woda pozwoli Ci się odprężyć. Posłuchaj spokojnej muzyki, oglądnij odcinek ulubionego serialu. Podczas skurczy oddychaj głęboko i wolno.

-Upewnij się że do torby spakowałaś wszystkie niezbędne rzeczy, które będą Ci potrzebne podczas pobytu w szpitalu.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ