Wybierz swoją kolorystykę
   
Nie jest prawdą, iż Wielkanoc przysparza dzieciom mniej radości niż Boże Narodzenie. Malowanie pisanek jest tak samo fascynujące jak ubieranie choinki a świąteczne śniadanie nie jest mniej smaczne od kolacji wigilijnej. Wystarczy tylko wszystko dobrze zaplanować i zorganizować, by Święta Wielkanocne kojarzyły się Twojemu maluszkowi z radosnym czasem rodzinnym.

Gotowanie z dziećmi świątecznych potraw to świetna zabawa.

Porządki przedświąteczneNie muszą oznaczać smutnego obowiązku. Ważne, aby w umiejętny sposób włączyć w nie malucha. Okres przedświąteczny to dobry czas na wpuszczenie kawałka wiosny do pokoju szkraba: światła, ciepła i przestrzeni. To dobra więc pora na spakowanie starych zabawek dziecka do pudła i schowanie ich na strych.

Ozdabiamy domNiekoniecznie ozdobami kupionymi na bazarze czy w supermarkecie. Największy efekt oraz radość sprawią dekoracje wykonane własnoręcznie. Kolorowy motyl z bibuły pięknie ozdobi białą firankę. Wazon na kwiaty będzie się wspaniale prezentował, jeśli okleicie go pisankami, wyciętymi z kolorowego papieru. Baranka świątecznego możecie wykonać z masy solnej lub ciastoliny (małe koraliki będą mu służyły za oczy a wełna lub wata za futro). Taki baranek będzie się pięknie prezentował w rzeżusze, zasianej w wiosennej miseczce. Pora na pisanki: żadna nie będzie lepsza od tych zrobionych własnoręcznie. Oczywiście gotowanie jajek to domena rodziców ale ozdabianie ich możesz całkowicie powierzyć maluszkowi. Do tego niezbędne będą pisaki, kredki świecowe i farby do malowania palcami. Naklejki z Barbie lub Batmanem na świątecznym jajku? Dlaczego nie! Nie hamuj inwencji Twórczej swojego szkraba. Niech wie, że efekt jego pracy naprawdę Ci się podoba.

Pieczemy ciastoWielkanoc bez świątecznej baby? Wykluczone! Jej zrobienie nie jest wielka sztuką a do mieszania składników czy pudrowania gotowego ciasta możesz wciągnąć swoją pociechę. Nic tak nie smakuje jak ciasto, w którego pieczeniu brało się aktywny udział!

Koszyczek wielkanocnyZanim wyruszycie do kościoła ze święconką, wspólnie ustalcie co będzie się znajdowało w koszyku wielkanocnym. Z pewnością nie może zabraknąć wędliny, baranka i własnoręcznie zrobionych pisanek! A może dla szkraba przygotujesz osobny koszyczek? Będzie nim mógł wymachiwać do woli.

Święta!Nie ma Wielkanocy bez uroczystego śniadania i śmigusa-dyngusa, wspólnych rozmów i spacerów. Postarajcie się spędzić ten czas rodzinnie.

Wesołych Świąt!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ